VIDEO Nečakané zlyhanie Ruska: Sedemgólová prestrelka a dráma do posledných sekúnd

Rusi v sedemgólovej prestrelke podľahli KostarikeRusi v sedemgólovej prestrelke podľahli Kostarike Zdroj: rfs.ru

KRASNODAR - Slávnostné otvorenie nového štadióna v Krasnodare ruským futbalistom pokazila prehra v prípravnom zápase s Kostarikou. Výber krajiny usporiadateľa majstrovstiev sveta v roku 2018 podľahol štvrťfinalistom predminulého svetového šampionátu v Brazílii 3:4. O výsledku rozhodol v druhej minúte nastavenia Joel Campbell z penalty za faul Vasilija Berezuckého, ktorý sa stal smutným hrdinom zápasu.

Rusi po polhodine prehrávali 0:2, a keď sa Samedovovi podarilo znížiť, pomohol Berezuckij súperovi opäť k dvojgólovému náskoku. V nastavení prvého polčasu v snahe zastaviť center poslal tridsaťštyriročný stopér loptu do vlastnej bránky.

Po prestávke sa domácim podarilo rýchlo vyrovnať vďaka dvom trefám Arťoma Dzjubu. V nastavení si však kapitán zbornej Berezuckij, ktorý načal druhú stovku reprezentačných zápasov, vypil kalich horkosti až do dna. Fauloval Campbella a útočník Sportingu Lisabon z penalty rozhodol.

Rusi utrpeli prvú prehru pod vedením trénera Stanislava Čerčesova, ktorý prevzal mužstvo po neúspechu na majstrovstvách Európy.

Mexickí futbaloví reprezentanti zvíťazili v prípravnom zápase nad Novým Zélandom 2:1. Duel sa hral pred vyše 40.000 divákmi na Nissan Stadium v americkom Nashville.

KRASNODAR
Rusko - Kostarika 3:4 (1:3)
Góly: 48. a 61. Dziuba, 31. Samedov - 22. Azofeifa, 29. B. Ruiz, 45.+ V. Berezuckij (vlastný), 90.+ Joel Campbell (z pok. kopu)

Belize - Honduras 1:2 (1:1)
Góly: 3. Kuylen - 28. Acosta, 88. Salas (z 11 m)