VIDEO Messiho gólový návrat prispel k jednoznačnej výhre, sedemgólový koncert Atlética

Lionel Messi a NeymarLionel Messi a Neymar Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti FC Barcelona triumfovali v sobotňajšom stretnutí 8. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže na Camp Nou nad Deportivom La Coruňa jednoznačne 4:0. Skóre stretnutia otvoril v 21. min Rafinha, ktorý o 15 min zvýšil na 2:0.

Ešte pred polčasovou prestávkou sa presadil Luiz Suárez a v 58. min stanovil konečný výsledok duelu Lionel Messi. Argentínsky kanonier sa na trávniky vrátil po trojtýždňovej maródke zavinenej zranením slabín. V 55. minúte nahradil na ihrisku Sergia Busquetsa a už o malú chvíľu sa zapísal do streleckej listiny.  V 65. sa zápas skončil predčasne pre hosťujúceho Laureho, ktorý dostal červenú kartu.

Futbalisti Atlética Madrid rozstrieľali v sobotnom domácom stretnutí Granadu 7:1. Hostia síce viedli, ale nasledovali hetrik Yannicka Carrasca, dva góly Nicolasa Gaitana a jeden zásah v podaní Angela Correu, ako aj Tiaga Mendesa.

Demolačné práce sa konali aj v meste Sevilla, kde domáci Betis utrpel drvivú porážku 1:6 od Realu Madrid. Za kráľovský veľkoklub sa postupne strelecky presadili Raphaël Varane, Karim Benzema, dvakrát Isco a nakoniec skóroval i Cristiano Ronaldo. Jediný gól domácich strelil za stavu 0:4 Álvaro Cejudo.

V sobotňajších štyroch stretnutiach 8. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže diváci videli dovedna 24 gólov - priemerne 6 gólov v zápase.

Leganés - FC Sevilla 2:3 (0:1)
Góly: 67. Timor, 69. Szymanowski - 25. F. Vázquez, 58. Nasri, 85. Sarabia

FC Barcelona - La Coruňa 4:0 (3:0)
Góly: 21. a 36. Rafinha, 43. L. Suárez, 58. Messi, ČK: 65. Laure (La Coruňa)

Atlético Madrid - Granada 7:1 (2:1)
Góly: 34., 45. a 62. Carrasco, 63. a 81. Gaitán, 85. Correa, 87. Tiago - 18. Cuenca

Betis Sevilla - Real Madrid 1:6 (0:4)
Góly: 55. Cejudo - 4. Varane, 31. Benzema, 39. Marcelo, 45. a 62. Isco, 78. C. Ronaldo

Viac o téme: FC Barcelona Atlético Madrid FC Sevilla Deportivo La Coruňa