VIDEO Fatálne zlyhanie šampiónky Roland Garros: Česká debutantka predviedla zázračný obrat!

Karolína Plíšková sa postarala o veľké prekvapenieKarolína Plíšková sa postarala o veľké prekvapenie Zdroj: SITA

SINGAPUR - V druhom pondelňajšom dueli šampiónka Roland Garros Španielka Garbine Muguruzová Blancová prehrala s českou debutantkou na Turnaji majsteriek Karolínou Plíškovou 2:6, 7:6 (4), 5:7. V treťom sete nevyužila náskok 5:1.

Plíšková v úvode zápasu proti Muguruzovej Blancovej potvrdzovala, že jej Španielkin štýl sedí. Finalistka US Open hrala rýchlo a agresívne, po dvoch brejkoch odskočila súperke na 5:1 a prvý set sa stal jasne jej korisťou. Plíšková ťažila z kvalitného podania, pri dlhších výmenách robila oveľa menej nevynútených chýb.

V druhom dejstve Španielka ožila, otočila z 1:3 na 5:3 a hoci si Plíčková vynútila tajbrejk, v skrátenej hre ťahala Češka za kratší koniec. Od stavu 3:0 uhrala v tajbrejku iba jednu loptičku. Muguruzová Blancová sa dostala na koňa, v treťom sete si vybudovala náskok 5:1, no zápas nedotiahla do úspešného konca. Plíšková získala šesť gemov v rade a upravila vzájomnú bilanciu s rodáčkou z Venezuely na 4:1.

"Bol to veľmi náročný zápas. V druhom sete som mala blízko k víťazstvu, lenže súperka sa výkonnostne zdvihla a odvtedy hrala skvele. Napriek tomu som neprestávala veriť v možný úspech. Som rada, že som ho napokon aj dosiahla. Je pre mňa veľmi cenný," povedala na kurte zverenkyňa Jiřího Vaněka Plíšková.

"Fantastický obrat... Plíšková už bola dolu fyzicky aj psychicky, ale bojovala, nevzdávala sa. Tréner jej dosť pomohol. Hovoril pozitívne a dobre jej poradil, čo a ako robiť," citoval legendárnu Martinu Navrátilovú web iSport.Blesk.cz.

biela skupina:
Karolína Plíšková (4-ČR) - Garbine Muguruzová Blancová (5-Šp.) 6:2, 6:7 (4), 7:5