Kuznecovová sa nevedela zmieriť s prehrou: Bolo to neprofesionálne! Aha, čo jej vadilo

Svetlana KuznetsováSvetlana Kuznetsová

SINGAPUR - Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako siedma zvíťazila za 147 minút 1:6, 7:6 (2), 6:4 nad ruskou osmičkou podujatia Svetlanou Kuznecovovou v sobotňajšom semifinále dvojhry na koncoročnom výberovom šampionáte BNP Paribas WTA Finals presented by SC Global v Singapure. Ruská tenistka to znášala veľmi ťažko.

Dominika Cibulková prežívala postup do finále veľmi emotívne a doslova ju pohltili emócie radosti. S tým však mala Kuznecovová problém a odmietla čakať na tradičné po-zápasové podanie ruky. Slovenská tenistka tak musela ísť za ňou a až potom jej Ruska zdvorilosť opätovala.

Čas videa od 3:15

Nálada sa Kuznecovovej nezlepšila ani o pár minút na to na pozápasovej tlačovke, kde pôsobila veľmi nahnevane a rozladene. "Myslím, že počas zápasu som bola frustrovaná z jednej veci, ktorú som považovala na trochu neprofesionálnu," zdôverila sa Kuznecovová. Tá celú situáciu nechcela ďalšej konkretizovať, vadilo jej však hlasné povzbudzovanie zo strany Cibulkovej tímu, keďže už počas zápasu sa v tomto smere sťažovala rozhodcom. Tí však disciplinovane povzbudzovali slovenskú tenistku iba po dohratí loptičky a počas výmeny bolo na kurte absolútne ticho. Cibulková zaznamenala už šieste víťazstvo nad touto súperkou za sebou.

Chcete vidieť hrať Dominiku Cibulkovú naživo? S exhibíciou Tennis Champions máte šancu. Lístku nakupujte TU!

Čas videa od 2:05

Cibulková brala celú situáciu z nadhľadom. "Niekedy sa po zápase môžete hnevať a je to normálne. Sme v poriadku, nie sme síce najlepšie kamarátky na turnaji, ale naše vzťahy sú v poriadku," komentovala celú situáciu.

Finále Turnaja majsteriek, v ktorom sa predstaví Dominika Cibulková proti Angelique Kerberovej, môžete sledovať v nedeľu o 12:30 h exkluzívne na stanici Digi Sport 2

Viac o téme: Dominika Cibulková Svetlana Kuznetsová
  • Zdroj: športky