VIDEO Škriniar so Sampdoriou po výhre dotiahli Inter, Kucka sa s milánskym AC derie hore

Futbalisti milánskeho AC oslavujú triumf nad PescarouFutbalisti milánskeho AC oslavujú triumf nad Pescarou Zdroj: SITA

RÍM - V úvodnom nedeľnom zápase 11. kola talianskej futbalovej Serie A si Atalanta poradila s Janovom hladko 3:0. Druhý tím tabulky AS Rím remizoval na ihrisku Empoli 0:0 a od vedúceho Juventusu ho delia štyri body.

Polepšilo si milánske AC, ktorému po víťazstve nad Pescarou 1:0 patrí tretia priečka. Slovenský stredopoliar Juraj Kucka naskočil do stretnutia v drese AC v 68. minúte.

V nedeľu prvýkrát v sezóne zvíťazili futbalisti posledného Crotone, ktorí triumfovali nad Chievom Verona 2:0. Na predposledné Palermo strácajú jediný bod.

Sampdoria Janov zabodovala vo večernom zápase naplno, keď zdolala doma Inter Miláno 1:0. Jediným úspešným strelcom duelu sa stal v 44. minúte Fabio Quagliarella. Slovenský reprezentant Milan Škriniar odohral v drese janovského klubu celé stretnutie. Jeho tím sa vyšvihol na 12. miesto v tabuľke, Inter je pri rovnosti bodov (14) o pozíciu vyššie vďaka lepiemu skóre.

Atalanta - FC Janov 3:0 (2:0)
Góly: 36. a 45.+ Kurtič, 84. A. Gómez

AC Miláno - Pescara 1:0 (0:0)
Gól: 49. Bonaventura
Juraj Kucka (Miláno) nastúpil v 68. min. Norbert Gyömbér (Pescara) pre zranenie nefiguruje v zápise o stretnutí

Crotone - Chievo Verona 2:0 (1:0)
Góly: 45.+ Trotta (z pok. kopu), 90.+ Falcinelli

Empoli - AS Rím 0:0

Lazio Rím - Sassuolo 2:1 (0:0)
Góly: 50. Lulič, 55. Immobile - 57. Defrel

Sampdoria Janov - Inter Miláno 1:0 (1:0)
Gól: 44. Quagliarella