VIDEO Pánik sa radoval zbytočne, o gól ho obrali: Smotanu zlízol kapitán Toews

Richard PánikRichard Pánik Zdroj: facebook - Chicago Blackhawks

NEW YORK - Otvárací gól z jedenástej sekundy sobotňajšieho stretnutia hokejovej NHL Dallas - Chicago (2:3), ktorý pôvodne prisúdili Richardovi Pánikovi, prehodnotili na videu a jeho autorom už je Jonathan Toews. Pôvodne to bol siedmy presný zásah v ročníku pre 25-ročného Martinčana, ktorý teda zostáva na šiestich a razom nie je najproduktívnejším Slovákom v lige.

S upravenou bilanciou 6+4 je o bod druhý za spoluhráčom Mariánom Hossom (6+5), pohoršil si tiež v rebríčku najlepších kanonierov NHL. Na premiérový tohtosezónny gól čakajú obrancovia Andrej Sekera a Martin Marinčin.

Kanadské bodovanie Slovákov v NHL - stav k 8. novembru (za menom hráča a klubom je počet odohraných zápasov, gólov, asistencií, +/- bodov, trestných minút a striel):

7. Martin Marinčin (Toronto) 10 0 1 1 -8 0 12

Brankári (za menom a klubom hráča je počet odchytaných zápasov, víťazstiev, prehier, prehier po predĺžení/nájazdoch, inkasovaných gólov, perc. úspešnosť zásahov, priemer inkasovaných gólov a shutoutov):