VIDEO Surový hrdinom Banskej Bystrice: Hetrikom predĺžil víťaznú sériu baranov

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: hc05.sk

PIEŠŤANY - Hokejisti HK Orange 20 prehrali vo štvrtkovom vloženom zápase Tipsport Ligy v Piešťanoch s HC'05 Banská Bystrica 1:3. "Barani", ktorí natiahli svoju víťaznú sériu už na päť stretnutí, sa tak dostali na čelo tabuľky s trojbodovým náskokom pred druhými Košicami. Východniari však majú jeden duel k dobru.

Oba tímy hrali v úvode zápasu opatrnejšie a tak prvé šance prišli až po desiatich minútach. Strelecky aktívnejší boli hostia, Tománek sa ešte nepresadil, no v 17. minúte už išli Bystričania do vedenia. Hickmott prešiel pomedzi dvojicu brániacich hráčov, prihral pred bránku Surovému a ten v čistej šanci poslal puk ponad Durného betón - 1:0. Mladíkom sa však podarilo vyrovnať už v tretej minúte druhej tretiny, keď využili nedisciplinovanosť súpera. Krátko po Maionem fauloval aj Wishart a Hecl využil výhodu o dvoch hráčov - 1:1. Bystričania síce svoje dve presilovky nepremenili, no v 38. minúte sa medzi kruhmi dostal k puku Surový a tvrdou ranou poslal svoj tím opäť do vedenia - 2:1. Hráči "dvadsiatky" si v záverečnej tretine utvorili niekoľko dobrých príležitostí, no vyrovnať sa im už nepodarilo. V závere navyše inkasovali tretí gól do prázdnej bránky z hokejky Surového, ktorý skompletizoval hetrik.

HK Orange 20 - HC'05 iClinic Banská Bystrica 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 23. Hecl (Grman, Pataky) - 17. Surový (Hickmott, Buc), 38. Surový (Mihálik, Hickmott), 60. Surový (Buc, Kubka). Rozhodovali: Adamec - Valo, Gegáň, vylúčení: 3:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 140 divákov.

HK Orange 20: Durný - Grman, Trška, Košecký, Hedera, Hain, Jendroľ, Liška, Bdžoch - Hecl, Sádecký, Pataky - Struška, Oško, Andrisík - Žiak, Murín, Sloboda - Václav, Jaško, Vybíral

HC'05 Banská Bystrica: Košarišťan – Wishart, Maione, Kubka, Ďatelinka, Mihálik, Matuškin, Bezúch, Ivanič – Buc, Surový, Hickmott – Kafka, Bortňák, Lunter – Lamper, Češík, Matoušek - Truchno, Tamáši, Tománek

Ernest Bokroš, tréner HK Orange 20: "Odohrali sme najlepšie stretnutie v sezóne, o tom niet pochýb. Chlapci hrali výborne, perfektne korčuľovali, plnili taktické pokyny a celkovo mali pekný herný prejav. Škoda len toho, že sme nestrelili viac ako jeden gól. Tam nás stále tlačí topánka."

Viac o téme: HK Orange 20 HC'05 Banská Bystrica