Slovenky potešili fanúšikov: Máte sa na čo tešiť, tento rok budeme ešte silnejšie!

Petra Vlhová oslavuje na pódiu prvého slalomu Svetového pohára vo fínskom LeviPetra Vlhová oslavuje na pódiu prvého slalomu Svetového pohára vo fínskom Levi Zdroj: TASR/AP

LEVI - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila tretie miesto v úvodnom slalome Svetového pohára. Veronika Velez-Zuzulová skončila na 4. priečke (+1,60 s) a historicky sa vyšvihla na prvé miesto renkingu svetového slalomu. Preskočila v minulej sezóne dlho vedúcu Švédku Fridu Hansdotterovú a pomohol jej aj fakt, že Shiffrinová vlani pre zranenie vynechala polovicu sezóny.

To však nijako nemení Zuzulovej primát, žiadny iný Slovák v histórii alpského lyžovania nebol na čele koeficientálneho poradia (štartovej listiny SP) akejkoľvek disciplíny.

"Som šťastná, že opäť môžem stáť po boku tých najlepších. Myslím si, že sa v tejto sezóne majú všetci na čo tešiť. Verím, že spolu s Veronikou Velez-Zuzulovou budeme tento rok ešte silnejšie, ako sme boli," napísala Petra Vlhová na facebooku. "Po prvom kole sme si s trénerom vraveli, že v druhom musím ísť naplno. V prvom kole som totiž neukázala svoje maximum. Veľmi mi pomohol dobrý výsledok z obrovského slalomu v Söldene. Bolo to dobré pre moju hlavu v príprave na prvý slalom sezóny," povedal Vlhová podľa oficiálneho webu Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS).

Petra Vlhová prítomnosťou na pódiu v Levi nadviazala na výbornú ôsmu priečku z otváracích pretekov sezóny, ktorými bol obrovský slalom v rakúskom Söldene. Celkovo si v rámci Svetového pohára vybojovala štvrté umiestnenie na stupňoch víťazov. Po triumfe vo švédskom Aare z decembra 2015 dosiahla po tretí raz na tretie miesto. Pred Levi sa jej to podarilo aj v dvakrát v Rakúsku - 29. decembra 2015 v Lienzi a 15. januára 2016 vo Flachau, kde na pódiu stála spolu s víťazkou Velez-Zuzulovou. Tá obsadila v Levi vôbec svoje najlepšie umiestnenie v kariére, predtým bolo jej maximom dvakrát piate miesto.

"Štvrté miesto je môj najlepší výsledok v Levi. Ide sa však pracovať ďalej. Veľkú gratuláciu posielam Peti, skoro sa nám podarilo zopakovať Flachau (dve Slovenky na pódiu, pozn.). Sezóna sa však ešte len začala," uviedla Veronika Velez-Zuzulová na sociálnej sieti Facebook.

Viac o téme: Petra Vlhová Veronika Velez-Zuzulová
  • Zdroj: TASR, SITA