Na Slovensko dorazila smutná správa: Volejbalovú hviezdu na vrchole síl skolil infarkt

Kervin Piňerua
Kervin Piňerua

BRATISLAVA - Smutná správa dorazila v piatok 18. novembra na Slovensko z Turecka, podľa nej tam v noci zo štvrtka na piatok zomrel venezuelský volejbalista Kervin Piňerua. Ten v rokoch 2013 až 2015 obliekal v slovenskej extralige dres VK Prievidza a patril k najlepším hráčom celej súťaže. Správu podľa webu Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) potvrdili viaceré turecké médiá. Ešte len 25-ročný Piňerua skonal na infarkt.

Kapitán venezuelskej reprezentácie pôsobil v minulej sezóne po odchode z Prievidze v Libanone a ročník dohral v rodnej krajine. Od začiatku tejto sezóny pôsobil v tureckej najvyššej súťaži v drese Afyon Belediye Yüntas. Po šiestich kolách bol so 127 bodmi tretím najviac bodujúcim hráčom súťaže. Svoj posledný duel odohral v sobotu, keď 25 bodmi pomohol k víťazstvu svojho tímu 3:2 na palubovke Fenerhahce Istanbul.

"Je to veľký šok. Písal mi bývalý spoluhráč z Galatasarayu a informoval ma o tejto smutnej správe. Teraz sa špekuluje čo mohlo spôsobiť smrť tak mladého človeka. Je to veľmi smutná správa," citoval web SVF smečiara Prešova Martina Sopka, ktorý pred dvomi rokmi obliekal dres Galatasarayu. V tejto sezóne pôsobí v tureckej lige v drese Besiktasu Martin Nemec.


Mohlo by vás zaujať: Keď šport zabíja: Smrť a iné tragédie v priamom prenose


Rodák z Caracasu bol juniorským majstrom Pan-Amerických majstrovstiev z Panama-City. Na majstrovstvách Južnej Ameriky získal s národným tímom bronz a stal sa najlepšie podávajúcim hráčom šampionátu. Piňerua bol kapitánom venezuelskej reprezentácie a v roku 2014 si zahral na majstrovstvách sveta v Poľsku.


Tagy: VK Prievidza Kervin Piňerua

Zdroj:
TASR
Foto:
facebook - VK Prievidza

DISKUSIA