VIDEO Westbrook s ďalším historickým zápisom, Chicago pokorilo LA aj bez Wada

Jimmy Butler sa raduje z výhry so spolhráčom Tajom GibsonomJimmy Butler sa raduje z výhry so spolhráčom Tajom Gibsonom Zdroj: SITA

NEW YORK - Americký basketbalista Russell Westbrook dosiahol svoje piate triple-double v tejto sezóne NBA, jeho Oklahoma však v nedeľu podľahla doma Indiane 111:115 po predĺžení. Dvadsaťosemročný stredný rozohrávač mal v štatistikách 31 bodov, 15 asistencií a 11 doskokov; trojkou 2,4 s pred štvrtou sirénou vyrovnal na 103:103, lebo Thunder od úvodu iba chytali zajaca za chvost. V prvej štvrtine zaostávali aj o desať bodov.

"Začalo sa to mnou, mohol som mnoho vecí spraviť lepšie," podotkol na webe nba.com Westbrook, ktorý sa stal prvým hráčom za posledných dvadsať sezón, čo dosiahol triple-double napriek tomu, že v prvom polčase nedoskočil nijakú loptu.

"V útoku to pre nás bol náročný večer. Keď sa lopte občas nechce do koša, treba sa o víťazstvo pokúsiť dobrou obranou. Zrážali nás stratené lopty v prvom polčase, útočné doskoky súpera v druhom a počas celého zápasu v porovnaní s protivníkom málo príležitostí z trestných hodov," komentoval tréner Billy Donovan.

Krídelník Chicaga Jimmy Butler si 40 bodmi utvoril sezónne maximum a Bulls aj bez oddychujúceho Dwyana Wada zvíťazili na palubovke Los Angeles Lakers 118:110. New York Knicks zdolali Atlantu 104:94 a dosiahli štvrté víťazstvo v Madison Square Garden po sebe.

Sumáre:

New York - Atlanta 104:94 (24:20, 22:21, 29:25, 29:28)
Najviac bodov: C. Anthony 31, Porziňgis 19 (11 doskokov), C. Lee a Rose po 14 - P. Millsap 19, D. Howard 18 (18 doskokov), Korver 17

Brooklyn - Portland 109:129 (29:32, 35:38, 20:29, 25:30)
Najviac bodov: B. Lopez 21, T. Booker 16, Bogdanovič 15 - McCollum 33 (6 trojok), E. Turner 19, Lillard 18

Oklahoma City - Indiana 111:115 po predĺžení (21:30, 33:28, 16:21, 33:24 - 8:12)
Najviac bodov: Westbrook 31 (11 doskokov, 15 asistencií), Kanter 16, Oladipo 14 - Teague 30, Th. Young 20 (11 doskokov), Glenn Robinson III 16 (11 doskokov)

Denver - Utah 105:91 (24:14, 29:27, 23:22, 29:28)
Najviac bodov: Murray 18, W. Chandler 17, Nurkič 16 (11 doskokov) - Hayward 25, Hood, Exum a Joe Johnson po 10

Sacramento - Toronto 102:99 (36:28, 22:35, 28:18, 16:18)
Najviac bodov: Gay 23, Cousins 19 (10 doskokov), D. Collison 15 - Lowry 25, Valančiunas 23 (14 doskokov), Carroll 17

Los Angeles Lakers - Chicago 110:118 (30:30, 31:32, 24:28, 25:28)
Najviac bodov: L. Williams 25 (5 trojok), Nance 18, N. Young 15 - J. Butler 40, Canaan 17, Mirotič (15 doskokov) a T. Gibson po 15

Viac o téme: Russell Westbrook Oklahoma City Thunder Billy Donovan