Parádny debut slovenského reprezentanta: Mlynár skončil vo Švédsku v top 20

Peter MlynárPeter Mlynár Zdroj: SLA

BRUKSVALLARNA - Nedeľňajšie preteky v rámci súťaže FIS vo švédskej Bruksvallarna v discipline klasický šprint na 1,4 km boli zároveň tohtosezónnym debutom Petra Mlynára. V konkurencii 126 pretekárov sa podarilo slovenskému reprezentantovi v behu na lyžiach a členovi Slovenskej lyžiarskej asociácie postúpiť z kvalifikácie z 21. miesta medzi najlepších tridsať bežcov.

“Z štvrťfinálových rozbehov sa mu nepodarilo postúpiť, avšak nakoniec si vylepšil pozíciu z kvalifikácie a obsadil tak konečnú 19 priečku. Vzhľadom na veľmi členitú trať s piatimi kopcami a jednou dlhšou pasážou na rovine, sme spokojní,” povedal Mlynárov tréner Peter Žiška.
V Bruksvallarne dominovali domáci Švédi. Zvíťazil Calle Halfvarsson, pred Teodorom Petersonom a Oskarom Svenssonom.

Preteky vo Švédsku  absolvoval Mlynár ako prípravu pred nastávajúcim úvodným kolom Svetového pohára v behu na lyžiach vo Fínskej Ruke.

Viac o téme: Peter Mlynár