Samovražda mladého majstra sveta z lásky? Expriateľka nebohej českej nádeje prehovorila!

Michal Plocek s expriateľkou Kristínou
Michal Plocek s expriateľkou Kristínou

BRATISLAVA - Samovražda juniorského majstra sveta vo veslovaní Michala Plocka (†22) šokovala úplne všetkých. Obrovská veslárska nádej milovala veslovanie, ale aj svoju expriateľku, s ktorou sa pár týždňov pred smrťou rozišli. Práve ona sa s odstupom času rozhodla prostredníctvom sociálnej siete vyjadriť k hroznému činu, ktorý sa mladík rozhodol vykonať.

Aj keď ich rozchod pár týždňov pred samovraždou mladého športovca zrejme nebol úplne jednoduchý, expriateľku Kristín tragická smrť Plocka zasiahla rovnako silno ako jeho verných fanúšikov. Teraz sa rozhodla prehovoriť prostredníctvom Facebooku a priblížiť, čo sa dialo pred tragickou smrťou juniorského šampióna.  


Mohlo by vás zaujať: Keď šport zabíja: Smrť a iné tragédie v priamom prenose


Zoznámili sa na stavebnej priemyslovke, kde kedysi študovali, stali sa z nich kamaráti a ako to už býva z priateľstva sa vykľula veľká láska. "Tieto spomienky zostanú navždy," napísala Kristína na Facebooku a pridala ich spoločné fotky, ktoré po rozchode zmazala. Ani ona nechápe, prečo si tak mladý a nádejný športovec siahol na život: "Bol to usmievavý chlapec, ktorý sa aj napriek svojim problémom dokázal usmiať. Neviem, čo sa mu dialo v hlave posledného dva a pol mesiaca."

Záhadný status nebohého mladíka na sociálnej sieti tesne pred smrťou, kde okrem iného napísal aj: "Nikdy by som babu neudrel a neznášam to, ale predtým som bol k priateľke zlý a teraz to už môžem len ľutovať .. tak prosím nerobte to a vážte si ľudí okolo seba," vyvolal dohady o tom, že za ich rozchodom môže byť práve Michal a jeho zlé správanie voči nej. 

"Je mi úprimne jedno, ako na toto niektorí budú reagovať. Ale tento chalan si nezaslúžil zomrieť. Milovala som ho ako človeka i ako cieľavedomého, dobrého a citlivého športovca. Veľmi ma tá správa zasiahla. Úprimnú sústrasť rodine. Nech mu pánboh dá ľahké nebo," uviedla Kristína. Telo obeseného juniorského majstra sveta našli v lodenici.


Tagy: Michal Plocek

Zdroj:
športky
Foto:
facebook

DISKUSIA