VIDEO Lipsko prišlo po prvej prehre o pozíciu lídra: Zakoplo o posledného

RB Lipsko prehralo s posledným RB Lipsko prehralo s posledným Zdroj: SITA

INGOLSTADT - Koniec senzačnej série. Futbalisti RB Lipsko našli v 14. kole nemeckej I. bundesligy po prvý raz v aktuálnej sezóne premožiteľa. Nováčik súťaže nečakane podľahol na trávniku posledného FC Ingolstadt 04 (teraz už predposledného) 0:1 a zároveň prišiel o pozíciu lídra v súťaži.

Hráči Lipska ťahali šnúru 8 víťazných zápasov, keď prišla prehra v Ingolstadte po presnom zásahu Rogera z 12. minúty, ktorý trafil hlavou po priamom kope Anthonyho Junga. Mimochodom, Jung je na hosťovaní práve z lipského klubu.

V prvom polčase líder súťaže netrafil bránku, Ingolstadt pressingom nedal súperovi priestor. Po zmene strán už "červení býci" dominovali, zahodili však výborné šance. Hostia mali aj trocha smoly, keď v 52. minúte Almog Cohen fauloval v šestnástke Marcela Sabitzera, ale penalta sa nekopala. Lipsko prišlo nielen o body, ale v nadstavenom čase aj o Austrálčana Matthewa Leckieho, ktorý po druhej žltej karte videl červenú za to, že po faule odkopol loptu.

Iróniou osudu je, že rakúsky tréner Ralph Hasenhüttl prvý raz prehral v súťaži s tímom, ktorý pred angažmánom v klube RB viedol - naposledy pred 217 dňami. "Prvý polčas nebol z našej strany dobrý, Ingolstadt hral so srdcom, my sme si nič nevytvorili, futbalovo to bolo málo. Po zmene strán sme pridali. Mali sme tri stopercentné šance, lopta tam jednoducho nepadla. Vedeli sme, že raz musíme prehrať, a tak nás to nehnevá," povedal na tlačovke lipský kormidelník. Jeho náprotivok na lavičke súpera Maik Walpurgis konštatoval: "Pre nás je to oslobodenie, prvé domáce víťazstvo. Hrali sme angažovane a vášnivo."

Pre "Red Bulls" sa stáva klub z Ingolstadtu strašiakom. Prehrali s ním v troch zápasoch za sebou. Prvý raz od roku 2011 sa prihodilo, že posledný tím bundesligovej tabuľky zdolal vedúci celok súťaže - vtedy Mönchengladbach zvíťazil nad Dortmundom.

Futbalisti Bayernu Mníchov využili zakopnutie lídra a po gólovej smršti do siete VfL Wolfsburg (5:0) ho vystriedali na čele tabuľky. Oba tímy majú rovnaký počet bodov (33), v prospech Bavorov však hovorí skóre.

Viac o téme: FC Ingolstadt 04 RB Lipsko