Slovensko sa opäť predviedlo: VIDEO V hlavnej úlohe Budaj a jeho výborný výkon

Peter BudajPeter Budaj Zdroj: SITA/AP

NEW YORK - Slovenský hokejový brankár Peter Budaj ďalším výborným výkonom priviedol jeho Los Angeles Kings k triumfu 1:0 po predĺžení na ľade Pittsburghu Penguins v zápase zámorskej NHL. Tridsaťštyriročný Slovák kryl všetkých 39 striel domácich a v sezóne zaknihoval tretí shutout. O výhre hostí rozhodol v nadstavení Tyler Toffoli a Pittsburghu tak ukončil sériu siedmich víťazných zápasov.

V súboji odohral vyše 11 minút aj slovenský útočník kráľov Marián Gáborík, bodovo sa ale nepresadil. Budaj, ktorý v jeho poslednom štarte nedochytal, keď proti Buffalu (3:6) dostal štyri góly z 22 striel, bol po zápase spokojný. "Som rád, že som dostal príležitosť chytať. Takýto zápas je výzva pre váš tím, veď sme hrali v hale klubu, ktorému to ide. V predchádzajúcich dueloch boli naozaj 'horúci'. Nebol to najkrajší zápas, ale pre nás sú to veľmi dôležité dva body," citoval oficiálny web profiligy Budaja, ktorý má v kariére na konte už 14 shutoutov v NHL.Buffalo zdolalo New York Islanders 3:2 po predĺžení, v bránke hostí šancu nedostal slovenský brankár Jaroslav Halák.

Sumáre NHL:

Colorado - Florida 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 31. Ťutin (MacKinnon, Duchene) - 37. Demers (Griffith, Barkov), 47. R. Smith (MacKenzie, Demers), 51. Matheson (Sceviour, Pysyk)

Pittsburgh - Los Angeles 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Gól: 61. Toffoli (Martinez, Pearson)
Peter Budaj odchytal 61 minút, 39 zákrokov, úspešnosť zákrokov 100%, 1. hviezda zápasu, Marián Gáborík (obaja Los Angeles) odohral 11:05 min, 1 strela, 2 "hity"

Buffalo - New York Islanders 3:2 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 23. J. Larsson (Ristolainen, McCabe), 44. Moulson (E. Kane, B. Gionta), 61. Ristolainen (Okposo) - 14. Strome (Clutterbuck, Kuľomin), 27. Quine (Prince)

Montreal - San Jose 2:4 (0:3, 0:1, 2:0)
Góly: 51. Flynn (Plekanec, Redmond), 54. Petry (McCarron, Carr) - 7. Schlemko (Bödker, Donskoi), 9. Marleau (J. Thornton, Burns), 14. Meier (Schlemko, Donskoi), 27. M. Karlsson (Haley)

Calgary - Columbus 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Góly: 37. Monahan (Versteeg, J. Gaudreau) - 4. Jenner (W. Karlsson, Savard), 15. Saad (Wennberg, Werenski), 22. Gagner (Werenski, Atkinson), 28. Calvert

Vancouver - Tampa Bay 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Góly. 22. Sutter (Markus Granlund, L. Eriksson), 34. Sbisa (Burrows, Bärtschi), 48. Horvat (L. Eriksson, Markus Granlund), 60. Burrows (Horvat) - 7. Hedman (Filppula, B. Boyle), 44. Conacher (Drouin, Hedman)

Carolina - Washington 3:4 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 6. Skinner (D. Ryan, V. Rask), 34. Faulk (Aho, Teräväinen), 41. Teräväinen (Aho, Slavin) - 27. Ovečkin (Nicklas Bäckström, Carlson), 32. Williams (Kuznecov, Niskanen), 54. Oshie (Orlov, Niskanen), rozhodujúci sam. nájazd Oshie

Viac o téme: Peter Budaj Los Angeles Kings
  • Zdroj: TASR, SITA