VIDEO Hamšík s asistenciou na nádherný gól: Neapol v závere zachraňoval remízu

Marek HamšíkMarek Hamšík Zdroj: facebook - SSC Napoli

RÍM - Futbalisti SSC Neapol s kapitánom Marekom Hamšíkom remizovali vo štvrtkovom zápase 18. kola talianskej Serie A s domácou Fiorentinou 3:3. Hamšík v 25. minúte prihral na úvodný gól stretnutia Lorenzovi Insignemu, ktorý sa presadil exportnou strelou z vyše 20 metrov.

Po zmene strán sa dvoma presnými zásahmi postaral o obrat skóre Federico Bernardeschi. Hosťujúci Dries Mertens vyrovnal na 2:2, no striedajúci Mauro Zarate poslal Fiorentinu opäť do vedenia. Vo štvrtej minúte nadstaveného času Manolo Gabbiadini premenenou jedenástkou zariadil pre SSC aspoň zisk bodu. AS Rím zdolal Chievo Verona 3:1 a poistil si druhé miesto v tabuľke. Tretí Neapol stráca na "giallorossi" tri body.

Sampdoria Janov s Milanom Škriniarom v zostave remizovala s Udinese 0:0. Pescara, v drese ktorej nastúpil ďalší slovenský reprezentant Norbert Gyömbér, získala bod po remíze 1:1 s Palermom.

AS Rím - Chievo Verona 3:1 (1:1)
Góly: 45.+ El Shaarawy, 52. Džeko, 90.+ Perotti (z pok. kopu) - 37. De Guzmán

Cagliari - Sassuolo 4:3 (1:2)
Góly: 73. a 76. Farias, 14. Sau, 62. Borriello - 30. Adjapong, 33. L. Pellegrini, 58. Acerbi (z pok. kopu), ČK: 34. L. Pellegrini (Sassuolo)

Fiorentina - Neapol 3:3 (0:1)
Góly: 52. a 69. Bernardeschi, 82. Zárate - 25. Insigne, 68. Mertens, 90.+ Gabbiadini (z pok. kopu)
Marek Hamšík (Neapol) odohral celý zápas.

Palermo - Pescara 1:1 (1:0)
Góly: 33. Quaison - 90.+ Biraghi (z pok. kopu)
Norbert Gyömbér (Pescara) hral do 79. min.

Sampdoria Janov - Udinese 0:0