VIDEO Ďalší český provokatér v NHL: Faksa neváhal skočiť aj do brankára

Radek Faksa vyprovokoval brankára SmithaRadek Faksa vyprovokoval brankára Smitha

ARIZONA - I keď nevyhrávajú často, hráči Arizony Coyotes si rozhodne nenechajú skákať po hlavách. Keď už prekročilo provokovanie českého útočníka Radka Faksu medze, pustil sa doňho samotný brankár. Rozzúrený do nepríčetna zhodil rukavice a chcel dať súperovi poriadne do nosa.

Arizonský brankár Mike Smith sa poriadne rozohnil, keď doňho po úspešnom zákroku sekol Čech Radek Faksa, ktorý stál na hranici bránkoviska. Smith si to nenechal a po krátkej strkanici a slovnej prestrelke sa chcel pustiť do Faksu aj päsťami, no v tom mu zabránil rozhodca. Rozpútala sa však hromadná šarvátka, v ktorej bol zapletený takmer každý hráč na ľade. Faksa svojim konaním pripomenul iného českého hráča Radka Gudasa. Ten je v podobných situáciách niekoľkokrát za sezónu.

Konečný verdikt rozhodcov znel Smith a Faksa 2 +2 minúty za hrubosť a po 5 minút dostali za bitku Crouse s McKenziem. Domácich bitka k úspechu nenakopla a s Dallasom prehrali tesne 2:3.

Viac o téme: Dallas Stars Mike Smith Arizona Coyotes Radek Faksa
  • Zdroj: športky