Slovenskí mladíci bojovali: S Fínmi zmazali trojgólové manko, aj tak to nestačilo

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: iihf.com

RIIHIMAKI - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 16 rokov prehrali aj vo svojom druhom zápase na Turnaji štyroch krajín vo fínskom Riihimäki, po úvodnom neúspechu s Nemeckom (1:3) podľahli v stredu aj domácim rovesníkom 3:6.

Zverenci trénera Tomáša Pšenku dokázali v druhej tretine vyrovnať z 0:3 na 3:3, záverečná časť však opäť patrila fínskemu výberu. Mladí Slováci zakončia svoje vystúpenie na podujatí štvrtkovým duelom so Švajčiarmi.

Fínsko – Slovensko 6:3 (3:0, 0:3, 3:0)
Góly: 6. Saarela (Petman, Holtinkoski), 8. Lundell (Hatakka), 14. Lundell (Miettinen, Saarela), 41. Petman (Saarela), 56. Nikkanen (Aaltonen), 60. Laponen (Aaltonen, Nikkanen) – 25. Čajkovič, 38. Volko (Jelluš, Čajkovič), 40. Jelluš (Kňažko, Volko)

Zostava SR: Antala (Hlavaj) – Turan, Beňo, Kňažko, Ilenčík, Mudrák, Golian, Káčer – Čajkovič, Jelluš, Volko – Mrázik, Kupka, Melcher – Ďuriš, Farkaš, Sojka – Jendek, Adamčík, Lukáčik

Tomáš Pšenka, tréner SR 16 (zdroj: www.hockeyslovakia.sk): "O lepší výsledok sme sa pripravili zaváhaniami v prvej tretine. Dve naše hrúbky Fíni potrestali a potom sa ťažko dalo pomýšľať na celkový úspech, najmä, keď Severania dokázali trestať naďalej naše nepresnosti. Musím však pochváliť svojich zverencov, po nepríjemnom úvode sa príkladne vzchopili, dokazovali o čo a hlavne za koho hrajú a postarali sa o vyrovnanie. Dvojnásobne platí uznanie za to, ako dobre zvládli nami naordinované zmeny v hernom systéme. Po vzhliadnutí stretnutia Fínov sme sa zamerali na tesnejšie bránenie v obrannom pásme a vpredu, aby sme nenapádali za každú cenu a neprepadali v útočnom pásme. Fíni mali navrch, potvrdili svoje špičkové kvality, ale vzhľadom na všetko spomenuté, sme odohrali s nimi veľmi dobrý zápas. Na záver nás čakajú vo štvrtok Švajčiari, musíme im splácať posledné dve prehry, žiada si to od našich chlapcov minimálne zopakovať doterajšie dva snaživé výkony, navyše podporené hokejovým umením."

Švajčiarsko - Nemecko 1:4