Biznismen Mayweather v tom vidí zmysel, McGregor: Moje číslo je 100 miliónov dolárov!

Floyd Mayweather a Conor McGregor
Floyd Mayweather a Conor McGregor

NEW YORK - Bývalý boxerský majster sveta Floyd Mayweather by sa v budúcnosti rád stretol so šampiónom zmiešaných bojových umení UFC Connorom McGregorom. Za súboj mu ponúkol 15 miliónov dolárov a podiel z príjmu z platených televíznych prenosov.

"Som biznismen a z obchodného hľadiska to dáva zmysel," povedal v rozhovore pre ESPN Mayweather, ktorý kariéru ukončil v septembri 2015 s perfektnou bilanciou 49 víťazstiev, nula porážok. Za devätnásť rokov v ringu si zarobil okolo 800 miliónov dolárov, čo mu vynieslo prezývku Money a tiež miesto medzi najbohatšími športovcami planéty.

Podľa majstra sveta v piatich váhových kategóriách už došlo aj k predbežnému rokovaniu. "Skúsili sme to dohovoriť, takže majú moje číslo. A moje číslo je 100 miliónov dolárov. To je istota," narazil Mayweather na McGregorove vyhlásenie, že za zápas so slávnym boxerom by chcel práve túto sumu.

"Sme pripravení dať mu pätnásť miliónov dolárov a môžeme sa tiež baviť o podiele na peniazoch z platených kanálov," pridal tridsaťdeväťročný Mayweather. "Záleží samozrejme na nás. Ako môže niekto hovoriť o tom, že chce dvadsať, tridsať miliónov dolárov, keď nikdy za zápas nezarobil ani osem," pridal.

Dvadsaťosemročný McGregor teraz minimálne do mája bojovať nebude, pretože si dal pauzu kvôli narodeniu prvého dieťaťa. O dueli s Mayweatherom už ale sám niekoľkokrát hovoril a špekulácie oživil vlani v decembri, kedy získal profesionálnu boxerskú licenciu pre Kaliforniu. Súboj by však muselo schváliť vedenie UFC.


Tagy: Floyd Mayweather Connor McGregor

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA

DISKUSIA