VIDEO V Košiciach sa uctila pamiatka zosnulého trénera Dukly: Nasledoval svižný hokej

Na snímke zosnulý bývalý generálny manažér a tréner Dukly Trenčín Ján Kobezda na veľkoplošnej obrazovke počas minúty ticha pred zápasom 41. kola hokejovej Tipsport Ligy medzi HC Košice a HK Dukla TrenčínNa snímke zosnulý bývalý generálny manažér a tréner Dukly Trenčín Ján Kobezda na veľkoplošnej obrazovke počas minúty ticha pred zápasom 41. kola hokejovej Tipsport Ligy medzi HC Košice a HK Dukla Trenčín Zdroj: TASR

KOŠICE - Hokejisti HC Košice sa v tabuľke Tipsport ligy posunuli na 2. priečku o bod za lídrov z Banskej Bystrice. Košičania preskočili Nitranov vďaka úspešnému zvládnutiu utorkového dohrávaného stretnutia 41. kola, v ktorom si na svojom ľade poradili s Duklou Trenčín 6:4 (2:1, 3:1, 1:2). Stretnutie sa malo pôvodne hrať už minulý piatok, ale pre úmrtie trénera a generálneho manažéra Dukly Jána Kobezdu sa neuskutočnilo.

Pre oba tímy bol vzájomný súboj prvým zápasom od nedávneho úmrtia generálneho manažéra a trénera Dukly Jána Kobezdu a tak si ho všetci prítomní uctili minútou ticha. Po nej však nasledoval svižný hokej, ktorému nechýbalo ani korenie. Už v prvej tretine musel trenčiansky brankár Volden čeliť zložitej situácii po strele Nagya. Krátko na to sa do šance predral Trenčan Bulík, no ani on skóre ešte neotvoril. V 7. minúte mohli skóre otvoriť hostia, strela Tománeka a ani únik Gašparoviča sa gólom neskončili. V 9. minúte zužitkoval snahu Nagya Boltun, keď na hranici bránkoviska dorazil puk do bránky. Odpoveď hostí prišla v 15. minúte, keď v presilovke pred Habalom nezaváhal Bulík - 1:1. Tento stav vydržal iba 48 sekúnd, pretože presilovú hru využili aj Košičania a Varga upravil na 2:1.

O góly nebola núdza ani v druhej časti. Už po 43. sekundách prenechal Bezúch puk Marcelovi Hossovi, ktorý zblízka prestrelil Habala - 2:2. Domáci získali náskok späť o dve minúty, keď Huna strelou z otočky prekvapil Voldena. Vyrovnať mohol trenčiansky mladík Hatala počas presilovky v 28. minúte, keď sa ocitol sám pred Habalom, ale neuspel. Piaty gól hostí mohol v 16. minúte pridať Jenčík, po prihrávke Spilara však netrafil odkrytú bránku. V 18. minúte sa brankár hostí Volden vyznamenal efektným zákrokom lapačkou proti tvrdej strele Dudáša. V 39. minúte pridal Rudolf Huna svoj druhý gól, keď sa poľahky presadil cez obrancu Cebáka a zvýšil na rozdiel troch gólov - 5:2.

Košický kapitán Ladislav Nagy mohol v 46. minúte pridať k trom asistenciám aj gól, ale v samostatnom úniku proti Voldenovi neuspel. Hostia potvrdili známe nedáš-dostaneš už v nasledujúcej akcii. Obrana domácich podcenila odrazený puk od zadného mantinelu a pohotový Bulík upravil na 5:3. Štvrtý gól hostí mohol pridať v presilovke Holenda, no v 49. minúte neuspel po Hossovej prihrávke. Čo nevyšlo jemu, podarilo sa v 51. minúte Bezúchovi. Útočník hostí využil zaváhanie Šedivého v strednom pásme a ušiel do brejku, v ktorom si vychutnal brankára Habala - 5:4. Hostia sa snažili o vyrovnanie, ktoré mohol v 55. zariadiť Gašparovič, ale odrazený puk poslal mimo bránky. Hostia v závere skúsili hru so šiestimi hráčmi, no do prázdnej bránky inkasovali šiesty gól, ktorého autorom bol Varga.

Hokej - Tipsport liga 2016/2017 - dohrávka 41. kola - utorok:

HC Košice - HK Dukla Trenčín 6:4 (2:1, 3:1, 1:2)
Góly: 9. Boltun (L. Nagy, Tibor Varga), 16. Tibor Varga (Jenčík, L. Nagy), 23. Rudolf Huna (J. Milý, Bicek), 33. Matejka (L. Nagy, Boltun), 39. Rudolf Huna (Suja, Šmach), 60. Tibor Varga - 15. Bulík (Holenda, J. Ručkay), 21. Marcel Hossa (Bezúch), 47. Bulík (Cebák, Sojčík), 51. Bezúch (Bohunický)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, M. Novák - Gavalier, Smrek, 2994 divákov

Zostavy:
Košice: Habal - Deyl, M. Dudáš, J. Vašíček, Šmach, Jankovič, E. Šedivý, Matejka, T. Klíma - L. Nagy, Boltun, Tibor Varga - Jenčík, Suja, Spilar - Rudolf Huna, J. Milý, Bicek - P. Bartoš, Vrábeľ, Šoltés
Trenčín: Volden - Bohunický, E. Bagin, Holenda, Cebák, Hatala, Drgoň, Pavúk, Misenev - Bezúch, J. Švec, Marcel Hossa - J. Ručkay, Bulík, Sojčík - J. Gašparovič, Sádecký, R. Tománek - Denis Hudec, Šimun, M. Hecl

Viac o téme: HC Košice HK Dukla Trenčín Ján Kobezda
  • Zdroj: TASR, SITA