Táto analýza nepoteší: Ak by bola olympiáda teraz, získali by sme len jeden bronz

Ilustračné foto
Ilustračné foto

PCHJONGČCHANG - Rok pred olympijskými hrami v Pchjongčchangu predpovedá americká spoločnosť Gracenote slovenským športovcom zisk len jedinej medailí a dvadsiatesiedme miesto v rebríčku krajín. Taká by podľa firmy zaoberajúcej sa poskytovaním dát v športe i zábavnom priemysle bola bilancia slovenskej výpravy, keby sa hry konali teraz. Predpoveď sa aktualizuje každý mesiac.

Podľa Gracenote by slovenskí olympionici vybojovali len jednu bronzovú medailu. Postarala by sa o ňu Veronika Velez Zuzulová v slalome žien. Olympiádu by ovládli Nóri so 40 medailami vrátane 15 zlatých. Tým by prekonali rekordných 37 cenných kovov amerických športovcov z Vancouveru a počtom víťazstiev by tromfli kanadskú zbierku z domácich hier v roku 2010. Rebríček krajín by nórski športovci ovládli prvýkrát od roku 2002.

Za škandinávskou veľmocou by skončili Nemci s 34 medailami a Američania (32). Medailu by získalo rekordných 29 krajín. Domáca Kórea by bola ôsma s desiatimi cennými kovmi, z toho šiestich zlatých. Najmenej piatim športovcom predpovedala Gracenote zisk minimálne štyroch medailí. Hviezdami hier by mali byť biatlonisti Martin Fourcade a Maria Dorinová Habertová z Francúzska, Nemka Laura Dahlmeierová, Nór Johannes Bo a rakúsky zjazdár Marcel Hirscher.


Tagy: Slovensko Gracenote Pchjongčchang

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA

DISKUSIA