Clattenburg nemal svoj deň: VIDEÁ dvoch veľkých chýb skúseného rozhodcu

Mark ClattenburgMark Clattenburg Zdroj: telegraph.co.uk

LONDÝN - Sobotňajší duel anglickej futbalovej Premier League medzi londýnskym Arsenalom a Hullom City (2:0) sa nevydaril hlavnému rozhodcovi Markovi Clattenburgovi. Elitný arbiter, ktorý dlhodobo patrí medzi najvyššie hodnotených vo svojom obore nielen na domácej, ale aj na medzinárodnej scéne, urobil v stretnutí dve kardinálne chyby.

Pri úvodnom góle Arsenalu v 34. minúte nepostrehol, že Alexis Sánchez dorazil loptu do siete pravou rukou. Zúfalým hosťom nepomohli ani mohutné protesty, Clattenburg svoje rozhodnutie nezmenil.

V polčasovej prestávke si síce chybu uvedomil a hráčom Hullu sa ešte pred začiatkom druhej polovice ospravedlnil, ale po zmene strán zaváhal opäť. Pri faule Kierana Gibbsa na prenikajúceho Lazara Markoviča ukázal domácemu obrancovi "len" žltú kartu a to aj napriek tomu, že Gibbs bol evidentne posledným brániacim hráčom medzi Markovičom a brankárom Petrom Čechom.

Clattenburg napokon červenú kartu ukázal, ale videl ju obranca Hullu Sam Clucas, ktorý v samom závere zahral v pokutovom území rukou a Sánchez z pokutového kopu svojím druhým gólom v zápase spečatil konečné skóre.

Trénerovi Hullu Marcovi Silvovi sa ospravedlnenie od rozhodcu, ktorý vlani viedol finále Ligy majstrov i európskeho šampionátu, málilo. "Hráči mi povedali, že pán Clattenburg sa im v tuneli medzi polčasmi ospravedlnil. Ale čo nám to pomohlo, keď v druhom polčase domácim nevylúčil hráča, i keď evidentne mal. To sa nemalo stať. Dôležité rozhodnutia dnes išli proti nám. Samozrejme, že nie som spokojný, takýto výsledok sme si nezaslúžili," hneval sa Silva.

Hull po prehre zostal v pásme zostupu, pred posledným Sunderlandom má náskok jediného bodu. Arsenal je priebežne tretí.

Viac o téme: Mark Clattenburg Arsenal Londýn Hull City FC