Češky 9. raz v rade do semifinále Fed Cupu: Obhajkyne zdolali Španielsko

Karolína Plíšková
Karolína Plíšková

BRATISLAVA - Obhajkyne trofeje a víťazky piatich z ostatných šiestich ročníkov Češky deviaty raz v rade postúpili do semifinále Pohára federácie tenisových reprezentačných družstiev žien. Vo víkendovom štvrťfinálovom 1. kole svetovej skupiny využilo výhodu domáceho prostredia aj Švajčiarsko, ktoré si zahrá medzi najlepšími štyrmi druhý raz za sebou, a Bielorusko hneď pri svojom debute v elitnej spoločnosti.

Češky vedú v Ostrave nad Španielkami nezvratne 3:1. Po sobote bol stav 1:1. V nedeľu najprv finalistka newyorských US Open 2016 Karolína Plíšková deklasovala úradujúcu dobyvateľku parížskeho Roland Garros Garbine Muguruzovú-Blancovú 6:2, 6:2 a potom Barbora Strýcova prekonala Laru Arruabarrenovú-Vecinovú dvakrát 6:4.

Petr Pálom z lavičky vedené Češky budú 22. - 23. apríla hrať s úspešným zo zápasu USA - Nemecko. V Maui na Havaji je po úvodnom dni stav 1:0, program narušil dážď. Tím ČR vopred vie, že tentoraz sa predstaví u súpera (bez ohľadu na výsledok z exotickej destinácie).

Bielorusky si v Minsku poradili s Holanďankami 4:1 aj bez bývalej líderky singlového renkingu WTA Viktorie Azarenkovej, ktorá sa vlani 20. decembra stala mamičkou. Napokon nedoplatili na to, že Arina Sobolenková v sobotu nezužitkovala mečbal proti Kiki Bertensovej. Poslednú spomenutú totiž v nedeľu prekonala Alexandra Sasnovičová 6:3, 6:4 a následne Sobolenková zvládla reparát, keď zvíťazila nad Michaellou Krajicekovou 7:6 (5), 6:4.

Zverenkyne Eduarda Dubrova Bielorusky budú v semifinále hrať - opäť pred svojimi fanúšikmi - so Švajčiarkami, ktoré vedú v Ženeve nad Francúzkami nepreklenuteľne 3:1. Nedeľňajšie body pre krajinu helvétskeho kríža získali Timea Bacsinszká a Belinda Bencicová. Finalistky edície 1998 Švajčiarky vlani v apríli v semifinále v Luzerne prehrali 2:3 s Češkami.


Tagy: Španielsko Česko

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA