VIDEO Američania sa postarali o poriadny škandál: To, čo sa stalo, je úplné dno!

Barbara Rittner počas škandálu s nemeckou hymnou
Barbara Rittner počas škandálu s nemeckou hymnou

KAANAPALI - Nemecké tenistky pred stretnutím prvého kola Fed Cupu proti USA naštvala stará verzia hymny, ktorú predniesol spevák pri slávnostnom začatí na kurte. Zaspieval totiž prvú slohu Piesne Nemecka začínajúci slovami "Deutschland, Deutschland über alles", ktorá bola nemeckou hymnou od roku 1922, ale potom, čo nacistický režim jej text dezinterpretoval a zneužil, prestala sa po druhej svetovej vojne používať.

"To bola absolútna drzosť a tvrdosť. Je to trápne a svedčí to o ignorancii," rozčuľovala sa Andrea Petkovicová po tom, čo v úvodnej dvojhre podľahla Alison Riskeovej.

Pri speve zlej hymny pred nastúpeným tímov vraj uvažovala o tom, že odíde. "S odstupom to bolo to najhoršie, čo sa mi v živote, obzvlášť vo Fed Cupe, prihodilo. Máme rok 2017. Niečo také sa nemôže v Amerike stať," uviedla dvadsaťdeväťročná rodáčka z Tuzly.

Zástupcovia americkej tenisové asociácie sa nemeckej výprave za prehmat ospravedlnili. Kapitánka Barbara Rittnerová označila omyl za neospravedlniteľný. "Je to škandál, neúcta. Skoro som sa rozplakala, pretože vo Fed Cupe je to vždy posvätná chvíľa, keď hrá hymna. Človek má husiu kožu. To čo sa stalo, je úplné dno," vyhlásila Rittnerová.


Tagy: Nemecko USA

Zdroj:
ČTK
Foto:
youtube; Video: youtube

DISKUSIA