Cibulkovej skrat v rozhodujúcom sete: Šesť prehratých gemov prinieslo rýchly koniec

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková

DUBAJ - Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela v 2. kole dvojhry na turnaji WTA v Dubaji. Ako nasadená trojka podľahla Ruske Jekaterine Makarovovej 2:6, 6:4, 2:6. Súperke tak neodplatila prehru z grandslamového Australian Open v Melbourne.

Cibulkovej nevyšiel úvodný set zápasu s Makarovovou, v ktorom dvakrát stratila podanie. V druhom dejstve zlepšila servis i returny, obmedzila počet nevynútených chýb a po rýchlom brejku si vybudovala náskok 4:1. Ruska síce v ďalších minútach vyrovnala na 4:4, no koncovka patrila slovenskej jednotke.

V treťom sete viedla Cibulková 2:0 a 30:0 pri podaní súperky, Makarovová však potom vďaka agresívnej hre s množstvom winnerov získala šesť gemov v rade a zabezpečila si postup do osemfinále. Vzájomnú bilanciu s Cibulkovou skorigovala na 2:3.

Makarovová mala z víťazstva nad svetovou päťkou veľkú radosť. "Bol to skvelý zápas, chcem sa poďakovať fanúšikom za podporu. Veľmi ma teší, že som na centri v Dubaji konečne vyhrala. Aj keď bol prvý set v mojej réžii, vedela som, že ešte nič nie je rozhodnuté. Domi je totiž veľká bojovníčka, ktorá sa nikdy nevzdáva. Dôležité bolo, že v treťom sete som aj za stavu 0:2 a 0:30 zostala pokojná. Začala som viac riskovať a vyplatilo sa. Určite mi v tomto smere pomohlo januárové víťazstvo z Australian Open," povedala ruská ľaváčka v prvom interview priamo na kurte.  

Dvojhra - 2. kolo:
Jekaterina Makarovová (Rus.) - Dominika CIBULKOVÁ (3-SR) 6:2, 4:6, 6:2


Tagy: Dominika Cibulková Jekaterina Makarovová

Zdroj:
športky, TASR
Foto:
TASR; Video: Youtube

DISKUSIA