Z olympijského víťaza sa stala troska: Mrazivé slová vlastného brata

Grant Hackett
Grant Hackett

GOLD COAST - Bývalý špičkový austrálsky plavec Grant Hackett po minulotýždňovej eskapáde priznal, že bojuje so psychickými problémami a podniká v tejto súvislosti potrebné kroky.

"Viem, že mám ťažkosti s duševným zdravím, a tak hľadám pomoc doma a budem aj v zahraničí," uviedol v komuniké na webe abc.net.au 36-ročný niekdajší skvelý vytrvalec. Na Hacketta v stredu jeho otec privolal políciu do svojho domu v Gold Coast, kde údajne vykrikoval a blúznil. Synátor súhlasil s tým, že ho odvedú na stanicu, a následne ho bez postihu prepustili. "Bol to najťažší týždeň v živote. Nemohol som si želať lepších rodičov. Sú úžasní a stoja pri mne v dobrom aj zlom. S bratom sme si blízki a máme sa radi. Rodina pre nás vždy bola prioritou," vyhlásil ďalej Hackett, ktorý sa všetkým poďakoval za podporu.

"Všetci sme urobili, čo sa dalo, ale teraz už to nie je v našich rukách. Tento človek nie je ten Grant Hackett, ktorého milovala celá Austrália. Hovoríme o úplne inej osobe. Ja ho nespoznávam, nepozná ho otec, nepozná ho mama. V jeho tele sa usídlil kompletne iný človek. Starý duch je preč," vyhlásil jeho brat Craig. 

Grant Hackett získal individuálne tituly olympijského šampióna na 1500 m voľný spôsob v Aténach 2004 a v Sydney 2000, kde pridal aj zlato zo štafety na 4x200 m voľný spôsob. Kariéru prvý raz ukončil už v roku 2008, ale po šiestich rokoch sa vrátil a štart v rozplavbe štafety na 4x200 m voľný spôsob mu napokon vyniesol zisk bronzovej medaily na majstrovstvách sveta 2015 v Kazani.

Vlani v apríli vyvolal rozruch v lietadle pri návrate z domáceho šampionátu, keď sa pohádal s cestujúcim sediacim v rade pred ním. Celá záležitosť vtedy vyústila až do obťažovania s mierne zvráteným sexuálnym nádychom. Hackett v podnapitom stave prstami stlačil prsnú bradavku realitnému agentovi Martinovi Slobodnikovi. V roku 2014 sa USA podrobil liečbe závislosti od lieku Stilnox, ktorý v minulosti bežne užívali austrálski plavci.


Tagy: Grant Hackett

Zdroj:
SITA
Foto:
indaily.com.au

DISKUSIA