VIDEO Nič divnejšie ste dnes nevideli: V cieľovej rovinke ho prepadol nečakaný votrelec

Aengus Meldon
Aengus Meldon

DUBLIN - V atletike majú fanúšikovia možnosť vidieť nielen prekonané rekordy, bravúrne individuálne výkony, nešťastné pády, ale aj rôzne kuriózne situácie. A práve za veľkú kuriozitu môžeme označiť nešťastný moment, ktorý postihol írskeho bežca.

Reč je o Aengusovi Meldonovi, ktorý súťažil na univerzitných atletických pretekoch v behu na 800 metrov. Počínal si výborne a siahal na tie najvyššie priečky v konečnom umiestnení. Neočakávaná situácia ho však o prvenstvo okradla.

Bežec z galwayskej univerzity prišiel o víťazstvo, ale aj o postup do ďalších kôl pretekov kvôli kolegovi z vedľajšej súťaže skokanov o žrdi. Bežci už boli v záverečnej rovinke, keď spoenutému pretekárovi pod nohy spadla vrchná časť ohybnej tyče, ktorú museli vedľa súťažiaci skokani preskočiť. Nešťastný bežec sa jej snažil zbaviť, ale súťažná pomôcka mu zničila celý výkon. Na veci niž nezmenil ani následný protest. Semifinálový beh si už zopakovať nemohol. Bohužiaľ šport prináša aj takéto nešťastné, pre niekoho možno úsmevné, situácie.


Tagy: Aengus Meldon

Zdroj:
športky
Foto:
Youtube.com; Video: Youtube.com

DISKUSIA