VIDEO Cehlárik sa tešil z prvého gólu v NHL: Radosť mu prekazil kouč LA Kings!

Peter Cehlárik čaká na verdikt rozhodcovPeter Cehlárik čaká na verdikt rozhodcov Zdroj: nhl.com

BOSTON - Boston zvíťazil v Los Angeles a naďalej bojuje s dvojicou Toronto, New York Islanders o postup do play off. Bruins vyhrali v metropole Kalifornie 4:1. Predčasnú radosť z prvého gólu v NHL zažil slovenský útočník Peter Cehlárik.

Nováčik "medveďov" v závere prvej tretiny prekonal krajana Petra Budaja a zdalo sa, že dostal svoj tím do vedenia 2:1. Tréner Kings Darryl Sutter však požiadal o "challenge" a videozáznam potvrdil, že akcii predchádzal ofsajd Davida Pastrňáka.

Rozhodcovia gól 21-ročného krídelníka, ktorý vo svojom piatom zápase v kariére odohral 14 a pol minúty, neuznali. Zdeno Chára bol s časom 23:51 najvyťaženejším hráčom Bruins. Kapitán tímu odohral 798. zápas za Boston a v tejto štatistike sa dostal na čelo klubových tabuliek spomedzi hráčov, ktorí sa nenarodili v Severnej Amerike. Doteraz sa o prvé miesto delil s P.J. Axelssonom.

Budaj v bránke Kings inkasoval z 23 striel dva góly, pretože posledné dva presné zásahy zaznamenali hostia do prázdnej bránky pri power play súpera. V štvrtom útoku LA sa predstavil aj Marián Gáborík, ale do štatistík sa za 11 a pol minúty na ľade nezapísal a na kanadský bod čaká už deväť zápasov. Bruins pod vedením nového trénera Brucea Cassidyho vyhrali piaty zo šiestich zápasov. Triumf vychytal náhradný brankár Anton Chudobin, ktorý zaznamenal 27 zásahov. Nestačil len na strelu obrancu Kevina Gravela, ktorý strelil svoj prvý gól v NHL. Boston vyhral v Los Angeles prvýkrát od 24. marca 2012.

Viac o téme: Boston Bruins Peter Cehlárik