VIDEO Strach o českú atlétku: Škaredý pád! Súperky ju drsne poslali k zemi

Denisa Rosolová utrpela ťažký pád
Denisa Rosolová utrpela ťažký pád

BELEHRAD - Denisa Rosolová je po škaredom páde v rozbehu na 400 metrov na halových majstrovstvách Európy v atletike v poriadku. Vyšetrenie v belehradskej nemocnici neodhalilo žiadne vážnejšie zranenia. Rosolová má pomliaždeniny a bolí ju hlava, hrudník a brucho. Novinárom to tlmočila hovorkyňa Českého atletického zväzu Karolína Farská.

Lekár atletickej reprezentácie Jiří Neumann požadoval po prvotnom vyšetrení ešte v Kombank aréne kompletné zdravotné testy. Halová majsterka Európy na tejto trati z Paríža 2011 tak odišla z haly rovno do nemocnice. Tam lekári pri röntgene neodhalili žiadne zlomeniny, vnútorné zranenia ani poškodenia pľúc. Dobre dopadli i následné neurochirurgické testy a vyšetrenia krčnej chrbtice.

Rosolová spadla tesne za cieľom prvého kola. Pri vnútornej dráhe sa ujala tesného vedenia, lenže Floria Gueiová z Francúzska ju vytlačila lakťom k mantinelu, kde ju zozadu nechtiac podkopla Írka Phil Healyová. Rôsolová tvrdo spadla a narazila okrem iného aj do debny, ktorá je súčasťou meracieho zariadenia. Ešte na ploche ju lekári ošetrili, nasadili krčný golier a odniesli na nosidlách.

Opakovala sa tak tri roky stará situácia, keď Rosolová v Sopote na halových majstrovstvách sveta bežala v semifinále o postup, lenže zhruba 50 metrov pred cieľom ju podkopla Holanďanka Lisanne DeWitteová a česká atlétka sa porúčala k zemi. Vtedy si odniesla krvavé šrámy na lakti, kolene a na boku. Taktiež mala prasknutú kolennú kosť, čo sa zistilo až neskôr.

Tagy: Denisa Rosolová

Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR; Video: Youtube

DISKUSIA