VIDEO Dunajská Streda doma remizovala s Ružomberkom: Zápas videlo päťtisíc divákov

FC DAC 1904 Dunajská Streda - MFK RužomberokFC DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Ružomberok Zdroj: fcdac.sk

DUNAJSKÁ STREDA - Domáci futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda hrali nerozhodne 1:1 s tímom MFK Ružomberok v sobotňajšom zápase 22. kola slovenskej Fortuna ligy 2016/2017. Mužstvo zo Žitného ostrova sa ujalo vedenia v 9. min, skóroval Pavol Šafranko.

Zimná akvizícia z Podbrezovej zužitkovala zaváhanie brankára MFK s reprezentačnou minulosťou Ľuboša Hajdúcha, ktorý pridlho váhal s odkopom. Hostia zmazali manko ešte pred prestávkou - v 42. min sa o to postaral Peter Maslo. Po zmene strán 5045 divákov nevidelo ďalšie presné zásahy. Dunajskej Strede patrí šiesta priečka v tabuľke (23 bodov), Ružomberok je štvrtý a má o 5 bodov viac.

FC DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Ružomberok 1:1 (1:1)
Góly: 9. Šafranko - 42. P. Maslo, ŽK: 81. M. Ljubičič - 19. J. Mareš, 29. Gál-Andrzely, 90.+ Gerát, rozhodovali: Očenáš - Ferenc, Žákech, 5045 divákov

Dunajská Streda: Slávik - M. Živkovič, Ľ. Šatka, Huk, Davis Grajales - M. Ljubičič - Štepanovský (71. Brašeň), Pambou (86. A. Mészáros), Sarr (77. Kontár), Pačinda - P. Šafranko

Ružomberok: Hajdúch - P. Maslo, D. Kružliak, J. Maslo, Kupec - Martin Nagy, D. Takáč (79. Gerát) - Gál-Andrzely, M. Faško (68. Sapara), E. Daniel (74. A. Lovás) - J. Mareš

Csaba László, tréner Dunajskej Stredy: "O vetre a o počasí nechcem hovoriť, lebo niekedy sa hrá za slnečného počasia, niekedy v daždi. Som sklamaný, lebo sme vedeli, že Ružomberok je nebezpečný pri štandardných situáciách. Do 42. minúty sme dominovali, mali sme aj šancu na druhý gól, súper však vyrovnal. Po prestávke sme mali tlak, chýbala však kreativita. Pre nás je to sklamanie, ale neprehrali sme. Teraz sa už musíme koncentrovať na utorňajší pohárový zápas."

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "Nepríjemné veterné počasie ovplyvnilo zápas, ktorý bol z našej strany takticky dobre zvládnutý. Prišli sme do Dunajskej Stredy s cieľom, aby sa k nám DAC nepriblížil. Remíza je spravodlivá."

Prešov doma padol s Trenčínom

Prešovčania sa proti Trenčínu predstavili už aj s ofenzívnym stredopoliarom Mojmírom Trebuňákom a práve on mohol už v prvej minúte otvoriť skóre. Jeho hlavičkovému zakončeniu však chýbali razancia i presnosť. Nasledujúce minúty patrili Trenčanom, ktorí boli futbalovejší a častejšie podnikali útočné výpady. V 15. minúte sa Nigérijčan Zubairu dostal k zakončeniu na kraji šestnástky a prudkou strelou nedal šancu brankárovi Talianovi - 0:1. V hre Prešovčanov dlhé minúty chýbal moment prekvapenia. Ten prišiel v 21. minúte, keď sa k strele zvnútra pokutového územia dostal Katona, ale prudkou strelou trafil len ľavú žrď bránky Igora Šemrinca. Po polhodine hry si hráči Tatrana vytvorili tlak, ale viac než Leškovu strelu do protihráča v 33. minúte nevyťažili.

Trenčanom sa darilo držať tesný náskok a nič na tom nezmenila ani šanca Tatrana v 55. minúte. V nej sa Jakub Bartek pokúsil o efektné zakončenie pätičkou po rohovom kope, jeho pokus však tesne minul pravú žrď. Obrana Trenčanov si naďalej dávala pozor na útočné snahy Prešova. Dôležitý moment priniesla 63. minúta. V nej zaváhala defenzíva Tatrana, nekrytý Ubbink pohodlne odcentroval na nedôrazne bráneného Jangu a ten zblízka hlavou pridal druhý gól Trenčína - 0:2. Domáci sa nevzdávali, snažili sa svoju hru oživiť aj striedaniami, ale Trenčania sebaistým výkonom kontrolovali hru. Konečnú podobu výsledku dal v tretej minúte nadstaveného času Prešovčan Katona, ktorý neuviazol v ofsajdovej pasci a v krátkom úniku nezaváhal.

1. FC Tatran Prešov - AS Trenčín 1:2 (0:1)
Góly: 90.+ Katona - 16. Zubairu, 63. Janga. Rozhodoval: Ochotnický, ŽK: Petko, Leško, Bartek, Streňo - Lawrence, Ubbink, Udeh, 805 divákov.

1. FC Tatran Prešov: Talian - Petko, Bartek, Dzurík, Streňo - Keresteš - Micherda, Katona, Leško (73. Kubus), Trebuňák - Rolinc (63. Špyrka)

AS Trenčín: Šemrinec - Šulek, Udeh, Skovajsa, Julien - Lawrence - Ubbink, Zubairu, Issa (66. Kvocera), Beridze (83. Klooster) - Janga (76. Mance)

Miroslav Jantek, tréner 1. FC Tatran Prešov: "Gól, ktorý sme dostali v prvom polčase, padol v čase, keď sme začínali byť aktívnejší. Prvú štvrťhodinu Trenčín ovládol, my sme sa len ťažko dostávali do zóny súpera. V druhom polčase sme chceli hrať aktívnejšie a napádať súpera už pri tvorbe hry. Škoda druhého gólu, ktorý bol v podstate rozhodujúci. Trenčania sa po ňom dostali do pohody a hoci sme my neupadli do letargie, už sme otočiť nedokázali. Mrzieť nás môže, že náš gól prišiel až v nadstavenom čase, no smerom do budúcna nás tento gól môže povzbudiť."

Martin Ševela, tréner AS Trenčín: "Videli sme bojovné stretnutie, ktorému chýbala kvalita. Myslel som si, že terén bude v lepšom stave a že sa tu bude dať hrať kombinačný futbal. Zápasy, ktoré sa tu hrali pred týmto, spôsobili, že ihrisko nie je v stave, v akom by sme si želali. V prvom polčase sme boli silní na lopte, podarilo sa nám streliť gól a mali sme aj ďalšie šance. Mali sme však aj šťastie, keď súper nastrelil konštrukciu bránky. V druhom dejstve sme očakávali agresívnejšiu hru súpera, na ktorú si naši hráči musia zvykať. Všetko však bolo v rámci fair play. Som rád, že Janga dal gól, pretože sa už trochu trápil. Verím, že do ďalších zápasov pôjde s väčším sebavedomím. My ešte potrebujeme pracovať na koncentrácii."

V Zlatých Moravciach diváci gól nevideli

Od úvodných minút sa hrala vyrovnaná partia s minimom streleckých príležitostí na oboch stranách. V 4. minúte šikovne potiahol loptu po pravej strane Boszorád, na jeho center si vyskočil Gešnábel, ktorého hlavička preletela ponad Jakubechovu bránu. Spartakovci odpovedali v 18. minúte, Tambeho strelu Kováč bez problémov kryl. V 24. minúte sa po druhej žltej karte porúčal z ihriska domáci de Oliveira, ale presilovka hostí nemala dlhé trvanie. V 31. minúte Hladík po tvrdom zákroku na Pintéra videl tiež červenú kartu. V závere prvého polčasu Orávik vyzvŕtal dvoch obrancov hostí, na jeho spätnú prihrávku si nabehol Boszorád, ktorého prízemnú strelu odvrátila obrana hostí na roh.

Množstvo nepresností a osobných súbojov charakterizovalo druhé dejstvo. V 49. minúte Nurkovičova slabá strela nemohla prekvapiť trnavského gólmana. V gólovej príležitosti sa v 53. minúte ocitol hosťujúci Tambe, ktorého do šance poslal domáci Boszorád. V 76. minúte Kostadinovov roh našiel Karlíka, ktorého strelu z prvej zblokovala obrana Trnavy. V 85. minúte Boszorádov strieľaný center našiel nekrytého Pintéra, ktorý však z 12 m vystrelil vysoko nad. O osude zápasu mohol v 88. minút rozhodnúť Pastva, ktorý si nabehol na Orávikov center, ale z vnútra malého vápna poslal loptu vedľa pravej žrde.

ViOn Zlaté Moravce - Spartak Trnava 0:0
Rozhodoval: Somoláni, ŽK: de Oliveira, Chren - Janso, ČK: 24. de Oliveira po druhej ŽK - 31. Hladík, 1082 divákov.

ViOn Zlaté Moravce: Kováč - Boszorád, Karlík, Pintér, Chren - Bariš - Orávik, Ujlaky (74. Kostadinov), de Oliveira, Gešnábel (31. Pastva) - Nurkovič (82. Machuča)

Spartak Trnava: Jakubech - Čogley, Hladík, Greššák, Janso - Tóth (82. Oravec) - Jirka (74. Košťál), Bello, Halilovič (60. Yilmaz), Čonka - Tambe

Miroslav Karhan, tréner Trnavy: "Videli sme bojovný futbal, ktorému však chýbala kvalita. Ani jedno mužstvo nechcelo prehrať, bolo minumum šancí a preto sa stretnutie skončilo bez gólov."

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec : "Súhlasím, že to bol bojovný futbal. Myslím si, že kvalitu hry ovplyvnil terén. Vylúčenia na oboch stranách mi neprináleží hodnotiť. Čakali sme na príležitosť, tá šanca nakoniec prišla, ale Pastva v koncovke predviedol skôr obranný zákrok, ako strelu na bránu."

Viac o téme: MFK Ružomberok FC DAC 1904 Dunajská Streda