VIDEO Slovan využil zakopnutie Žiliny: Belasí sa po ďalšom triumfe priblížili k lídrovi

Tamás Priskin z ŠK Slovan Bratislava v súboji o loptuTamás Priskin z ŠK Slovan Bratislava v súboji o loptu Zdroj: SITA

PODBREZOVÁ - V upršanom prvom polčase boli aktívnejší domáci futbalisti. Viac sa tlačili do bránky, ale Kochanova hlavička skončila nad brvnom a zaváhanie Kašu nevyužili Bernadina s Lepiešom.

Hostia hrozili po centroch či strelách Hlohovského. V poradí tretí pokus tohto žilinského futbalistu sa ujal. V 30. minúte si naň nabiehal Šejdajev, lopty sa však nedotkol, čo tak trochu zmiatlo brankára Kuciaka a ten kapituloval. Prešla necelá minúta a Podbrezovčania vyrovnali. Obranca Turňa sa vybral na výlet, pekne ho našiel v šestnástke Kochan a zadák 'železiarov' si pred Volešákom poradil – 1:1. Do prestávky mohol Hlohovský pridať aj druhý gól, najmä zo štandardky, loptu ešte podvihol Podio a Kuciak sa musel poriadne natiahnuť. Pred bránkou hostí to vrelo po priamom kope Podia a koncovkách Vajdu s Krivákom.

Matej Kochan (druhý sprava) Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA

Nástup do druhého polčasu vyšiel lepšie domácim. Polievka sa skvele uvoľnil, loptu posunul dovnútra pokutového územia Bernadinovi, ktorý zakončil prudko po zemi a hlavne presne – 2:1. Žilinčania boli nútení pridať, ale nevytvárali si šance. Naopak, tie mali Podbrezovčania. Vajda pálil z asi dvadsiatich metrov pod brvno a Volešák iba s námahou loptu vyrazil. Po hodine hry sa zapotil aj po dobrej strele Kochana. Líder tabuľky však napokon vyrovnal zo štandardky. V 75. minúte zahral rohový kop Hlohovský a Kochan si dal nešťastnou hlavičkou vlastný gól. V závere brankári nemuseli riešiť nebezpečnú situáciu, takže body sa v šlágri kola delili.

ŽP Šport Podbrezová - MŠK Žilina 2:2 (1:1)
Góly: 31. Turňa, 47. Bernadina – 30. Hlohovský, 75. Kochan (vlastný). Rozhodoval: Glova. ŽK: Krivák, Lepieš, Turňa, Pejovič - Škvarka, 2065 divákov

ŽP Šport: Kuciak – Turňa, Krivák, Kupčík, Viazanko – Podio, Vajda – Polievka (90+2 Migaľa), Kochan, Bernadina – Lepieš (80. Pejovič)

MŠK: Volešák – Mabouka, Kaša, Králik, Holúbek – Káčer, Diaz (69. S. Mráz), Škvarka (81. Cociuc) – Jánošík, Šejdajev, Hlohovský.

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: "Som sklamaný, pretože ak doma dáme toľko gólov a aj tak nevyhráme s takýmto súperom v zápase, kedy sme k tomu mali bližšie, boli by sme veselší. K dobrému zápasu prispeli obe mužstvá kvalitou a húževnatosťou. Videli sme zaujímavé stretnutie, v ktorom sme dokázali hrať vyrovnanú partiu a tempo futbal. Som pyšný, že chlapci siahli na dno síl, no je na škodu veci, že sme nezostali trojbodový. Akceptujem však tento výsledok."

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Videli sme kvalitný zápas s vysokým nasadením a množstvom súbojov, k čomu predurčoval terén s spôsob hry súpera. Bolo dôležité, že sme otvorili zápas. Góly sme však inkasovali v najnevhodnejších momentoch. Na tejto pôde nám nikdy ruže nekvitli. Bod je pre nás málo, ale musíme ho akceptovať, pretože proti nám stál húževnatý súper. Videli sme zápas na slušnej úrovni."

Slovan sa po výhre priblížil k vedúcej Žiline

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom dueli 22. kola Fortuna ligy nad MFK Zemplín Michalovce 3:1. Favorit rozhodol o triumfe už v úvode, keď v prvých dvadsiatich minútach skórovali Tamás Priskin a Seydouba Soumah. Po zmene strán sa presadil aj Aleksandar Čavrič, za hostí v 75. minúte znížil Kristjan Kušta.

Slovan nastúpil bez chorého de Kampsa i novej posily Damnjanoviča povzbudený výsledkom z Podbrezovej, kde stratila ďalšie body vedúca Žilina. Michalovce hrali prvýkrát na jar na pôde súpera a na Pasienkoch sa chceli postarať o prekvapenie.

Nič také však domáci nepripustili. Od začiatku zatlačili Zemplín pred jeho pokutového územie. V prvých dvadsiatich minútach si vytvorili štyri čisté šance, ktoré pretavili do dvoch gólov. Najskôr Priskin využil nedôraznosť michalovskej obrany a nikým neatakovaný dorazil do siete strelu Oršulu. Po štvrťhodine hry mohol maďarský reprezentant pridať svoj piaty jarný gól, ale jeho volej skončil na vrchnej sieti. V 20. minúte zvýšil Soumah, ktorý si dokázal spracovať loptu medzi dvoma obrancami a na jeho krížnu strelu Macej nedočiahol - 2:0.

Príďte podporiť futbalistov Slovana Bratislava. Lístky a permanentky si môžete zakúpiť priamo TU!

Hostia nastúpili do druhého polčasu už bez kapitána Žofčáka, ktorého vystriedal Kušta. O kontaktný gól sa hneď po zmene strán pokúsil Leško, ale jeho prudkú strelu Mucha zneškodnil. Slovan kontroval šancami Priskina a Oršulu, obaja doplatili na nedôrazne zakončenie. To nechýbalo Čavričovi, ktorý v 52. minúte nemal problém doraziť do siete strelu Soumaha a domácich dostal do trojgólového náskoku. Zemplín nerezignoval a vytrvalo sa pokúšal aspoň o čestný úspech. Po hodine hry mal k nemu blízko Danko, ktorého prudký pokus hlavou Mucha efektne vyrazil na roh. V 76. minúte sa už hostia tešili. Presný center Danka využil Kušta, ktorý sa presadil v osobnom súboji cez Salátu a razantnou hlavičkou prekonal Muchu - 3:1. Slovan si v závere výhru postrážil, na jar má z troch zápasov maximálny počet 9 bodov, skóre 9:4 a na vedúcu Žilinu, ktorá remizovala v Podbrezovej, stráca po nedeli sedem bodov. Michalovce zostali na ôsmej priečke.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce 3:1 (2:0)
Góly: 6. Priskin, 20. Soumah, 54. Čavrič - 76. Kušta. ŽK: Morlacchi, Soumah - Žofčák, Sipľak, Qose, Danko, Serečin. Rozhodovali: Horváth - Benko, Kováč, 1089 divákov

Slovan: Mucha - Sekulič, Saláta, Morlacchi, Kubík - Kóňa (62. Rigo), Savičevič – Priskin (67. Vittek), Soumah, Oršula – Čavrič (85. De Sa)

Zemplín: Macej – Qose, Kavka, Sipľak, Šimčák - Žofčák (46. Kušta), Grič (85. Dimitriadis), Leško, Danko, Sedlák - Regáli (63. Serečin)

Ivan Vukomanovič, tréner ŠK Slovan Bratislava: "Sme šťastní, že sme vyhrali. Pre nás bolo veľmi dôležité začať tlakom so silným pressingom. Chceli sme streliť rýchly gól, čo sa nám aj podarilo. Po treťom góle sme sa trochu uspokojili, súperovi ponúkli priestor a napokon aj inkasovali. Pokračujeme vo víťaznej sérii, potešila nás aj remíza Žiliny. Čaká nás ešte veľa ťažkých zápasov, všetko je otvorené."

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Do zápasu sme vstúpili nervózne, hráči ukázali voči súperovi až príliš veľký rešpekt. Domáci skórovali z prvej strely na bránu a to nás spomalilo. V druhom polčase to už bolo lepšie. Mali sme tri-štyri šance, škoda, že sme strelili len jeden gól. Hráči sa presvedčili, že keď sa zbavia rešpektu a zatlačia na loptu, môžu hrať dobre aj proti takémuto kvalitnému súperovi."

Viac o téme: MŠK Žilina ŠK Slovan Bratislava