Okamih pravdy pre Cibulkovú: Pred Indian Wells sa z nej stala svetová štvorka!

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková

BRATISLAVA - Slovenská tenistka Dominika Cibulková je v nezáväznom online prepočte štvorkou svetového rebríčka vo dvojhre na prahu turnaja WTA Premier Mandatory BNP Paribas Open na tvrdom povrchu v kalifornskom Indian Wells (8. - 19. marca), takto vysoko oficiálne ešte nebola. Maximom 27-ročnej Bratislavčanky je terajšie piate miesto, premiérovo sa na ňom ocitla 31. októbra 2016 po zisku titulu na koncosezónnom šampionáte WTA Finals v Singapure.

Samozrejme, Cibulková bude musieť aktuálne hypotetické postavenie potvrdiť výkonmi v IW, kde má na dosah tretiu Karolínu Plíškovú z Česka a sama je na "dostrel" Rumunke Simone Halepovej, Španielke Garbine Muguruzovej-Blancovej a Poľke Agnieszke Radwanskej, takže prinajhoršom klesne na siedmu pozíciu k 20. marcu. Žreb sa uskutoční v pondelok o polnoci stredoeurópskeho času, zverenkyňa Mateja Liptáka bude mať voľno na 1. kolo. Šampiónka získa 1000 bodov, čo je polovica hodnoty grandslamového titulu.

Cibulkovú predbežne posunula pred spomenutú Halepovú skutočnosť, že vlani v areáli Tennis Garden v lokalite Coachella Valley prehrala už v 2. kole s Poľkou Agnieszkou Radwanskou, zatiaľ čo Rumunka sa prebojovala až do štvrťfinále.

Cibulkovej piata priečka je rekordom tenistiek zo SR ex aequo s Danielou Hantuchovou. Absolútne národné maximum v podobe štvrtej pozície drží od 22. februára 1988 Miloslav Mečíř. Cibulková tento rok už dvakrát bola jeden zápas od jeho vyrovnania (Petrohrad, Dauha).


Tagy: Dominika Cibulková

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA