VIDEO nešťastného pádu Velez-Zuzulovej: Shiffrinová oslavuje už štvrtý slalomový glóbus!

Veronika Velez-Zuzulová vypadla v prvom kole keď na medzičase bola najrýchlejšia
Veronika Velez-Zuzulová vypadla v prvom kole keď na medzičase bola najrýchlejšia

SQUAW VALLEY - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová zašla tretí čas v 1. kole slalomu Svetového pohára v americkom Squaw Valley. Sobotňajšia súťaž nevyšla jej reprezentačnej kolegyni Veronike Velez-Zuzulovej, ktorá vypadla po skvelých medzičasoch.

Znamená to, že Američanka Mikaela Shiffrinová má už v predstihu finálových pretekov istý malý glóbus za sezónne víťazstvo medzi husto postavenými bránkami. Je to vo veku 21 rokov štvrtá malá "guľa" vo vrecku olympijskej víťazky a trojnásobnej majsterky sveta, ktorá navyše v dejisku finále SP na budúci týždeň takmer určite prevezme aj svoj prvý veľký glóbus celkovej víťazky SP. Zuzulová bude v Aspene presne o týždeň bojovať o obhajobu vlaňajšie druhej priečky v celosezónnom seriáli.  

Kopec v kalifornskom stredisku bol výzvou aj pre architektov, lebo od štartu tam je náročný profil. Romain Velez postavil síce dynamický kurz, ale strminy a nerovnosti v zatvorených bránkach robili pretekárkam problémy, lebo povrch trate sa vo vysokých teplotách okamžite rozbíjal. Z elitnej pätnástky tak o šancu prišla až tretina lyžiarok, medzi nimi i Velez-Zuzulová, ktorá mala našliapnuté na vedenie v pretekoch. Už prvý záklon v kritickej tretej bránke bol pre ňu memento, ale situáciu zvládla parádne, precíznym a nekompromisným tempom zašla dva najlepšie medzičasy, prvý o 34 a druhý o 32 rýchlejšie ako Švajčiarka Wendy Holdnenerová. Hneď potom však vošla príliš razantne do vertikály, v závere tejto bránkovej kombinácie ju záklon vymrštil špičkami lyží hore a v páde vyšla mimo línie. 


Tagy: Veronika Velez-Zuzulová Mikaela Shiffrinová

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA; Video: EUROSPORT

DISKUSIA