VIDEO Zlatý tréner Filc naložil aj rodičom: Mastiť na štadión? Uprednostnia radšej pohodu

Ján Filc
Ján Filc

BRATISLAVA - Tréner zlatých chlapcov z Göteborgu Ján Filc sám o sebe hovorí, že sa stiahol preto, lebo si užíva dôchodok. Stále sa venuje výchove talentov do bránky, ale už nie je toľko na očiach verejnosti. A veľmi ho mrzí, ako to vyzerá s hokejom na Slovensku.

“Talenty sú stále. Spôsob života ľudí a spoločnosti sa zmenil, rovnako ako spôsob, ako vieme talenty nájsť a pracovať s nimi,” začal svoje rozprávanie v magazíne športovej televízie 213 Tempo v nás.


Spoločnosť je podľa neho povinná inak sa postaviť k práci s mládežou, nielen tou hokejovou. “Je to zlé, cítiť to na deťoch. Keď ako troj- až štvorročné prichádzajú do letných brankárskych škôl, sú pohybovo nepripravené. Chlapec sa mi rozplakal, že kotúľ nikdy nerobil. Spôsob života sa veľmi zmenil a musíme si dať pozor, lebo spoločnosť bude vychovávat deti s veľkými a múdrymi hlavami, ale nie schopné reagovať na reálne potreby života,” povedal v magazíne, ktorý na 213 vysielajú vo štvrtok o 18.00 h.

Problém je aj v tom, že deti jednoducho nechodia von. “Čo sme mali ako prirodzené prostredie, sa vytratilo zo života. Telesná výchova na prvom stupni? To je úplne zlé. A aj v rodinách rodič nie je veľmi ochotný v nedeľu ráno vstať a mastiť na zimný štadión. Rodič uprednostní skôr pohodu a rodinnú lyžovačku,” zamyslel sa.

Viac o tom, prečo sa nič nedialo, keď v zlatých časoch slovenského hokeja bil s kolegami na poplach, prečo nebola reakcia zodpovedných adekvátna jeho argumentom a ako vníma biatlonistku Anastasiu Kuzminovú, sa dozviete v magazíne Tempo v nás na 213 vo štvrtok o 18:00.
 

 


Tagy: Ján Filc

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
213; Video: 213

DISKUSIA