Gólman Atlética privádzal súpera do zúfalstva: VIDEO troch neuveriteľných zákrokov v rade!

Jan Oblak v akcii
Jan Oblak v akcii

MADRID - Slovinský brankár Jan Oblak sa pomaly stáva postrachom futbalistov Leverkusenu. V stredajšej odvete v Madride prispel niekoľkými skvelými zákrokmi k bezgólovej remíze a postupu Atlética do štvrťfinále Ligy majstrov a pripomenul tak dva roky starý zápas, kedy nemeckého súpera pomohol vyradiť v penaltovom rozstrele.

"Pred dvoma rokmi to bol môj prvý štart v Lige majstrov. Pomohla mi k nemu Miguelova smola, pretože sa zranil. Nakoniec bol z toho pre mňa skvelý večer a od tej doby som začal pravidelne nastupovať," povedal Oblak, ktorý vtedajšiu osemfinálovú odvetu začal na lavičke, ale v 23. minúte musel zasiahnuť do hry, pretože jednička Miguel Ángel Moya sa zranil.
 
V stredu zažiaril radom skvelých zákrokov najmä v druhom polčase. Oblakova najväčšia chvíľa prišla v 68. minúte, keď najprv zlikvidoval Brandtové sólo a poradil si aj s dvoma následnými dorážkami. Atlético vďaka nemu udržalo bezgólovú remízu a po úvodnej výhre 4: 2 prešlo štvrtýkrát za sebou do štvrťfinále.
 
"Niekedy predvediete tri takéto zákroky, inokedy zase dostanete gól z prvej strely," nerobil zo svojho výkonu veľkú vedu dvadsaťštyriročný slovinský brankár. "Jednoducho som išiel po lopte. Zareagoval som rýchlo a dopadlo to pre mňa dobre," pridal Oblak, ktorý navyše pomohol udržať domácu neporaziteľnosť v tomto ročníku Ligy majstrov.
 
Po zápase sa na bývalého gólmana Benficy Lisabon alebo Beira Mar hrnula chvála zo všetkých strán. "Oblak je najlepší brankár na svete. Ukazuje to v každom zápase a dnešok nebol výnimkou," vyhlásil útočník Atlética Antoine Griezmann. "Hrdina. Tri jeho zákroky zachránili Atlético," napísal na sociálnej sieti gólman Porta a so 175 štartmi rekordman Ligy majstrov Iker Casillas.
 
"Oblak bol mužom na svojom mieste, ale tiež tam mal štyri alebo päť spoluhráčov, ktorí sa vrhali do striel, takže sme nemohli nájsť priestor na strelu," povedal tréner Leverkusenu Tayfun Korkut. "Bola to ukážka toho, ako dobre Atlético bráni a nechce dostať gól," dodal.

Tagy: Atlético Madrid Bayer Leverkusen Jan Oblak

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA; Video: foxsports.com

DISKUSIA