Slovenská reprezentačná jednotka v českej lige s okrúhlym jubileom: Najdôležitejšie sú body!

Matúš Kozáčik
Matúš Kozáčik

PRAHA - Brankár slovenskej futbalovej reprezentácie v službách českého majstra Viktorie Plzeň Matúš Kozáčik si v stredajšom dueli na pôde Bohemians 1905 pripísal jubilejné 200. vystúpenie v tamojšej najvyššej súťaži.

"Viktoriáni" triumfovali v Ďolíčku 1:0, už v 8. min rozhodol jeho krajan Marek Bakoš. "Zápasy vonku sa nám hrajú horšie. Tri získané body sú veľmi dôležité. Sme radi, že sme si ich odviezli domov, dosť sme ich potrebovali," vyhlásil 33-ročný rodák z Dolného Kubína.

Kozáčik má momentálne na konte 129 ligových duelov v plzenskom drese, ďalšie štarty v najvyššej českej súťaži pridal počas angažmánov v pražských kluboch Slavia (55) a Sparta (16). Obhajcovi titulu patrí aktuálne v tabuľke českej ligy 2. priečka so ziskom 46 bodov, na lídra Slaviu Praha stráca bod. "Keďže sme iba bod od Slavie, boj je stále otvorený. Verím, že nám vybojované zápasy, ako bol tento, pomôžu a s každým trojbodovým ziskom sa bude naša hra zlepšovať," dodal Kozáčik, ktorý v stredu zaznamenal ešte jedno jubileum - 10. čisté konto v sezóne, čím sa dotiahol na gólmana Sparty Tomáša Koubeka.


Tagy: FC Viktoria Plzeň Matúš Kozáčik

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
Instagram - Matúš Kozáčik

DISKUSIA