Slovensko si z majstrovstiev Európy v boxe odnesie medailu: Tankó je v semifinále!

Viliam Tankó
Viliam Tankó

BRAILA - Slovenská minivýprava, v ktorej sú dvaja nominovaní reprezentanti v boxe a dvaja tréneri, sa s určitosťou vráti domov s medailou z majstrovstiev Európy do 22 rokov v rumunskom meste Braila (14. - 22. 3.). Viliam Tankó v kategórii do 56 kg zdolal v nedeľňajšom štvrťfinálovom súboji Maďara Nándora Csóku 4:1 na body a zabezpečil si minimálne bronzový kov.

V pondelňajšom semifinále však môže svoje vystúpenie ešte zlepšiť postupom do rozhodujúceho duelu o zlato. Informácie o úspechu 21-ročného slovenského pästiara (nar. 17. mája 1995) sú z facebooku Slovenskej boxerskej federácie (SBF).  

Viliam Tankó po úvodnom voľnom žrebe v Braile zvíťazil v piatkovom osemfinálovom súboji nad Bulharom Duškom Mihailovom jednoznačne 5:0 na body, keď bol aktívnejší, disciplinovanejší a v ringu úderovo dôraznejší ako jeho protivník. Zverenec Tomáša "Kida" Kovácsa v klube KO Box Club Galanta sa v doterajšej kariére môže pochváliť tretím miestom na majstrovstvách Európskej únie 2014 v bulharskej Sofii a tiež bronzom na premiérových európskych hrách 2015 v azerbajdžanskom Baku (v oboch prípadoch v kategórii do 52 kg), na ME "22" pridá ďalšiu medailu do zbierky na významnom turnaji.     

V Braile sa pod vedením trénerov Pavla Hlavačku a spomenutého Tomáša "Kida" Kovácsa predstavil na tomto kontinentálnom šampionáte do 22 rokov v Rumunsku ešte jeden mladý slovenský pästiar - Andrej Csemez, ktorý v kategórii do 75 kg prehral vzdaním súperovi v 3. kole v piatok večer duel s favorizovaným Alexandrom Chyzniakom z Ukrajiny. Pri svojej premiére na vrcholnom podujatí medzi mužmi iba 18-ročný Csemez nesklamal, predtým v úvodnom vystúpení zvíťazil v utorok nad Viktorom Árpádom z Maďarska tiež vzdaním súpera v 3. kole, keď po dvoch "počítaniach" priletel do ringu uterák z maďarského rohu.   

Na majstrovstvách Európy do 22 rokov v Braile sa prezentovalo dovedna 183 boxerov z 31 krajín. 


Tagy: Viliam Tankó

Zdroj:
SITA
Foto:
facebook

DISKUSIA