VIDEO Pánikova tvrdá noc v NHL: Najprv zbúral Jágra, potom bitka s kapitánom!

Richard Pánik v pästnom súbojiRichard Pánik v pästnom súboji Zdroj: wgntv.com

MIAMI - V noci sa nedarilo Chicagu, ktoré si odnieslo z ľadu Floridy výprask 0:7. Dvojica Marián Hossa a Richard Pánik vyšla bodovo naprázdno, tretí slovenský útočník v službách Chicaga Tomáš Jurčo sa opäť nezmestil do zostavy Blackhawks.

Pánik dal v tomto zápase o sebe vedieť fyzickou hrou. Na začiatku druhej tretiny "zbúral" českého veterána Jaromíra Jágra, ktorý sa potom objavil na ľade už len pár striedaní v druhej tretine a zápas pre zranenie nedohral. Slovenského útočníka vylúčili na desať minút za hrubosť. Tréner Floridy Tom Rowe po zápase uviedol, že zranenie Jágra nie je vážne a český útočník by mal s tímom odcestovať na pondelňajší duel do Buffala.

Zápas však nedokončil ani Pánik. V tretej tretine sa pobil s kapitánom Panthers Derekom MacKenziem. Obaja boli okrem klasického päťminútového vylúčenia obdarovaní aj trestom do konca stretnutia. Víťazom šarvátky sa podľa špecializovaného serveru hockeyfights.com stal slovenský krídelník. Počas jedenástich minút a pätnástich sekúnd na ľade stihol nazbierať sedemnásť trestných minút.

Viac o téme: Richard Pánik
  • Zdroj: TASR, SITA