VIDEO Pánik sa postaral o najkurióznejšiu asistenciu roka: Uťahoval si z neho aj tréner

CHICAGO - Hráči Chicaga Blackhawks prehrali doma s Bostonom Bruins 2:3. K triumfu hostí prispel 19. asistenciou v sezóne kapitán Zdeno Chára, v 7. minúte jeho nahodenie tečoval do siete Ryan Spooner. Slovenský obranca bol s minutážou 23:44 opäť najvyťaženejším korčuliarom svojho tímu, pripísal si aj plusku, tri strelecké pokusy a odsedel si dve minúty za hrubosť. Kurióznu asistenciu pri prvom góle domácich si pripísal Richard Pánik.

Slovenského krídelníka natlačil obranca "medveďov" Brandon Carlo do bránky a ležiac v nej zabránil strele spoluhráča Artemija Panarina, aby skončila v sieti. Puk sa však od jeho hlavy odrazil naspäť k Rusovi a ten z dorážky už rozvlnil sieť. "Bola to jedna z najveľkolepejších prihrávok Pánika v jeho kariére," vtipkoval tréner "jastrabov" Joel Quenneville.

Pre Pánika to bola 21. asistencia v sezóne, počas 17 a pol minúty na ľade zaznamenal aj plusový bod a strelu. V drese istého víťaza Centrálnej divízie a držiteľa prvej pozície v Západnej konferencii nastúpil aj Marián Hossa, ktorý vyslal na súperovu bránku až päť striel a zapísal si mínusku. Tomáš Jurčo sa nezmestil do zostavy Chicaga.

Viac o téme: Richard Pánik Chicago Blackhawks