VIDEO Zahodená penalta a červená karta odrovnali Bayern: Ronaldo zariadil obrat v šlágri gigantov!

Cristiano Ronaldo oslavuje vyrovnávajúci gól RealuCristiano Ronaldo oslavuje vyrovnávajúci gól Realu Zdroj: SITA

MNÍCHOV - Futbalisti Realu Madrid triumfovali v stredajšom prvom zápase štvrťfinále Ligy majstrov 2016/2017 na ihrisku Bayernu Mníchov 2:1. O obrat hostí sa dvomi gólmi postaral hviezdny Cristiano Ronaldo, na konte tak má už 100 presných zásahov v európskych pohárových súťažiach.

Obhajcu trofeje mohol v Mníchove po štvrťhodine hry poslať do vedenia Karim Benzema, ale jeho pokus vytlačil domáci brankár Manuel Neuer na brvno. Bavori, ktorí nastúpili bez topkanoniera Roberta Lewandowského, kontrovali sériou rohových kopov a po jednom z nich otvoril skóre prudkou hlavičkou Arturo Vidal. Ten istý hráč mal ideálnu šancu na zvýšenie domáceho náskoku, ale v nadstavenom čase prvého polčasu nepremenil pokutový kop.

Cristiano Ronaldo (7) zariadil Galéria fotiek (15) Zdroj: SITA

Bayernu sa nepremenená penalta vypomstila krátko po zmene strán, svojím 96. gólom v Lige majstrov v kariére vyrovnal Cristiano Ronaldo. V 55. minúte mohol obrat v skóre pre Real zabezpečiť Gareth Bale, ale jeho hlavičku po centri Luku Modriča zneškodnil pohotový Neuer. Situáciu pre domácich skomplikovalo vylúčenie Javiho Martineza, ktorý v priebehu troch minút videl dve žlté karty a musel predčasne pod sprchy. Real využil presilovku v 77. minúte, keď sa po druhý raz v zápase presadil Ronaldo. Bayernu v závere na vyrovnanie chýbali sily a do odvety tak pôjde s jednogólovým mankom.

Bayern Mníchov - Real Madrid 1:2 (1:0)
Góly: 25. Vidal - 47. a 77. Ronaldo. Rozhodoval: Rizzoli (Tal.), ŽK: Alonso, Martinez, Vidal - Kroos, Carvajal, ČK: 61. Martinez

Bayern: Neuer - Lahm, Martinez, Boateng, Alaba - Alonso (64. Bernat), Vidal - Robben, Alcantara, Ribéry (66. Costa) - Müller (81. Coman)

Real: Navas - Carvajal, Nacho, Ramos, Marcelo - Modrič (90. Kovačič), Casemiro, Kroos - Bale (59. Asensio), Benzema (83. James), Ronaldo