Ako efektívnejšie regenerovať a rýchlejšie sa vrátiť do hry?

Pri aktívnom športovaní dochádza k mikro traumám svalového aj kĺbového aparátu, ako sú menšie poranenia, opuchy, krvné výrony, podliatiny apod. Možno ste sa s tým už stretli. Vyradilo vás to na pár dní či týždňov zo športovej aktivity? V tejto chvíli by ste dali čokoľvek za niečo, čo by vám urýchlilo vašu regeneráciu a vrátilo späť do hry. Pretože šport je vaša droga a chýba vám. Pokiaľ takto aktívne športujete, ste to práve vy, ktorí by ste mali riešiť efektívne a rýchlu regeneráciu.

Bez kvalitnej regenerácie nemá šport zmysel!

Tiež ste si kládli otázku, prečo sa vrcholoví športovci po rôznych zraneniach tak rýchlo vrátia do formy? Nie je to len vďaka špičkovej lekárskej starostlivosti a kvalitné fyzioterapii, je to aj tým, že využívajú enzymoterapiu. Enzymoterapia sa využíva nielen pri rekonvalescencii pooperačných stavov, ale nachádza uplatnenie aj pri rôznych zraneniach, ktoré sa môžu vyskytnúť pri športe. Ide napríklad o mikro zápaly, opuchy, svalové poranenia či natiahnutí väzov atď. A to práve nie je záležitosť len vrcholových športovcov, ale aj nás, ktorí sa športu venujeme rekreačne. A čo je vlastne tá enzymoterapia?

Ako fungujú enzýmy?

Enzýmov je celý rad druhov. Sú dôležité preto, že riadi všetky potrebné biologické procesy v ľudskom tele. Čím sme starší, tým máme bohužiaľ enzýmov menej. Regenerácia či hojenie rán trvá oveľa dlhšie. Vidíte to tiež na sebe? Ľudské telo je zvyknuté si produkovať enzýmy samo, ale po tridsiatke sa táto schopnosť znižuje. Pre lepšiu regeneráciu sa odporúča enzýmy doplňovať pomocou špeciálnych preparátov, a to hlavne proteolytické enzýmy, tzv. proteázy. Prečo? Pretože odstráni efektívne zvyšky odumretého tkaniva po úrazoch, zvyšky opotrebovaných chrupaviek apod., ktoré sú všetky bielkovinovej povahy. Proteázy si teda môžeme predstaviť ako akési "upratovačky" organizmu, ktoré pomôžu telo od týchto zvyškov vyčistiť a rýchlejšie vrátiť telo do kondície. Moderná veda prispela k tomu, že dnes už môžeme využívať efektívnejšie fungálne proteázy, ktorých výhodou je vysoká vstrebateľnosť do organizmu. Pri enzýmoterapii už preto nie je nutné užívať veľké množstvo tabliet.

Enzýmoterapie dostupná pre každého!

Prípravkov s obsahom moderne vyrábaných enzýmov je v lekárniach či na internete veľmi málo. Novo však môžete zakúpiť v lekárňach či na internete unikátnu novinku, doplnok stravy Enzymax R, ktorý ponúka kombináciu moderných fungálnych enzýmov doplnenú aj o aktívne účinné látky ako je napr. Extrakt z ženšenu, ktorý nám pomôže v rýchlej regenerácii pri športových aktivitách. Pre maximálny efekt stačí užívať len 2 tablety denne. Žiadajte napr. Prostredníctvom internetovej lekárne Pilulka24.sk mesačnú kúru Enzymax R 60 kapsúl za zvýhodnenú cenu 24,90 €.


Zdroj:
PR článok
Foto:
pilulka24.sk

DISKUSIA