VIDEO Antukový kráľ opäť prevalcoval konkurenciu: Nadal získal v Barcelone jubilejný titul

Rafael Nadal vyhral vo finále antukového turnaja ATP v BarceloneRafael Nadal vyhral vo finále antukového turnaja ATP v Barcelone Zdroj: SITA

BARCELONA - Španielsky tenista Rafael Nadal triumfoval v nedeľu vo finále antukového turnaja ATP v Barcelone nad Rakúšanom Dominicom Thiemom 6:4 a 6:1. Pre Nadala je to na jeho obľúbenom podujatí jubilejný rekordný desiaty titul.

Tridsaťročný Mallorčan dosiahol v priebehu jedného týždňa unikátny zápis, keďže minulú nedeľu vyhral desiatykrát v kariére aj turnaj v Monte Carlo. Celkovo ich už má na konte 71 vo dvojhre na okruhu ATP (z toho 51 na antuke). Na blížiacom sa grandslamovom Roland Garros má bývalý svetový hráč číslo jeden tiež šancu triumfovať desiatykrát. V Barcelone naposledy vyhral v roku 2013, hral tam desiate finále a vo všetkých uspel. Na ceste za touto trofejou nestratil ani set.

Rafa Nadal Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA

"Veľa to pre mňa znamená, že som tu v Barcelone vyhral už desiatykrát. Výhry na turnajoch v Monte Carlo a Barcelone, to je štart do antukovej časti sezóny ako zo sna. Dôležitý bol prvý set. Tam to bolo náročné a bolo to veľmi vyrovnané," citovala víťaza agentúra AP.

Štvrtý nasadený Rakúšan nezískal jeho deviaty titul na turnajoch ATP.

Rafael Nadal (Šp.-3) - Dominic Thiem (Rak.-4) 6:4, 6:1 za 90 minút

Viac o téme: Rafael Nadal Dominic Thiem