V českom futbale pokračuje razia: Vypočúvanie šéfa a rozhodovanie o väzbe!

Miroslav Pelta
Miroslav Pelta

PRAHA - Českí vyšetrovatelia začali vypočúvať zadržaného predsedu Futbalovej asociácie Českej republiky (FAČR) Miroslava Peltu. Českým médiám to povedal jeho advokát Bronislav Šerák.

Peltu zadržala polícia v rámci stredajšej prehliadky v pražskom sídle FAČR. Vyšetrovatelia z Národnej centrály proti organizovanému zločinu zasahovali aj na ministerstve školstva, pražskom magistráte a štadióne FK Jablonec, ktorý funkcionár spoluvlastní. Pelta bol jeden z najmenej piatich zadržaných. V stredu večer polícia zapečatila aj kancelárie v sídle Českej únie športu (ČUS) a zadržala jej šéfa Miroslava Janstu.


Pražská vrchná štátna zástupkyňa Lenka Bradáčová vyhlásila, že poobede budú žalobcovia rozhodovať o návrhu na uvalenie väzby. Vyšetrovatelia spustili akciu pre podozrenia zo spáchania trestných činov zneužitia právomocí úradnej osoby, dohadovania výhod pri zadávaní verejnej objednávky, pri verejnej súťaži a verejnej dražbe a z porušenia povinnosti pri správe cudzieho majetku.

"V súčasnej dobe nevieme, čo je zmyslom a cieľom tejto akcie a čakáme na vysvetlenie a ďalšie informácie orgánov činných v trestnom konaní," uviedol podpredseda ČUS Marek Hájek. "Policajti sa nachádzajú v budove magistrátu na námestí Franza Kafku, kde včera nestihli stiahnuť všetky potrebné dáta zo serverov a pokračujú vo vyšetrovaní v Škodovom paláci. Podľa našich informácií vyšetrovanie nijako nesúvisí s činnosťou mesta," povedal pre české médiá hovorca magistrátu Vít Hofman.

Okrem Peltu a Janstu zadržali aj námestníčku ministerky školstva Simonu Kratochvílovú, pražského poslanca Karla Březinu a riaditeľku odboru športu na magistráte Soňu Fáberovú.


Tagy: Polícia Miroslav Pelta Futbalová asociácia Českej republiky

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA