VIDEO Barcelona sa bez trofeje nelúči: Pohárový triumf režíroval Messi s Neymarom

Hráči Barcelony oslavujú gólHráči Barcelony oslavujú gól Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti FC Barcelona sa podľa očakávania stali víťazmi Kráľovského španielskeho pohára Copa del Rey. Zverenci trénera Luisa Enriqueho v sobotňajšom finále na štadióne Vicenteho Calderóna v Madride zdolali hráčov Deportiva Alavés 3:1.

"Blaugranas" rozhodli o svojom triumfe už v prvom polčase, skóre duelu otvoril po polhodine Lionel Messi, keď z hranice pokutového územia z prvej ľavačkou nedal šancu gólmanovi súpera. Alavés vyrovnalo o tri minúty neskôr, Theo Hernández sa prezentoval ukážkovým priamym kopom.

Na konci prvého dejstva Barcelona definitívne zlomila odpor Deportiva, v 45. min bol Neymar na konci akcie a doklepával loptu do prázdnej bránky a o niekoľko sekúnd neskôr sa presadil aj tretí člen barcelonského útoku Paco Alcácer po perfektne načasovanej prihrávke od Messiho.

Barcelona oslavuje 29. triumf v národnom pohári a je jasným rekordérom. Dosiahla tretí triumf po sebe, vlani si poradila s FC Sevilla a rok predtým s Bilbaom. Deportivo Alavés sa premiérovo predstavil vo finálovom dueli Copa del Rey.

FC Barcelona - Deportivo Alavés 3:1 (3:1) - hralo sa na štadióne Vicenteho Calderóna v Madride
Góly: 30. Messi, 45. Neymar, 45.+ Paco Alcácer - 33. T. Hernández

Viac o téme: FC Barcelona Deportivo Alavés