VIDEO Španieli na úvod zdemolovali Macedónsko: Galakoncert mladej hviezdy Realu!

Marco AsensioMarco Asensio Zdroj: uefa.com

GDYŇA - Vo večernom zápase španielski reprezentanti potvrdili úlohu favoritov a nad Macedónskom zvíťazili v Gdyni presvedčivo 5:0.

Hetrikom sa blysol hráč madridského Realu Marco Asensio. Debutant na šampionáte do 21 rokov doplatil na zlý vstup do stretnutia, keď už v 16. minúte prehrával 0:2.

V 35. minúte Gerard Deulofeu premenil jedenástku nariadenú po ruke macedónskeho obrancu vo vlastnej šestnástke.

Balkánsky tím bol paradoxne strelecky aktívnejší ako jeho súper, ale v koncovke doplatil na nepresnú mušku a napokon utrpel debakel.

Španielsko - Macedónsko 5:0 (3:0)
Góly: 10. Niguez, 16., 54. a 72. Asensio, 35. Deulofeu (z 11 m). Rozhodoval: Lechner (Rak.), ŽK: Mere (Šp.)

Viac o téme: Španielsko Macedónsko