Federer ukázal v Halle dobrú formu: V 1. kole s 1100. zápasovým úspechom vo dvojhre

Roger FedererRoger Federer Zdroj: TASR

HALLE - Švajčiarsky tenista Roger Federer dosiahol svoj jubilejný 1100. zápasový úspech v singli. Niekdajší líder svetového rebríčka zaokrúhlil prostredníctvom triumfu 6:3, 6:1 za 53 minút nad japonským tzv. lucky loserom z kvalifikácie Juičim Sugitom v utorňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour 500 Gerry Weber Open na tráve v nemeckom Halle.

Tridsaťpäťročný Federer je 8-násobným šampiónom v tomto dejisku. Tridsaťpäťročný Bazilejčan dobre zareagoval na nečakanú minulotýždňovú prehru 6:2, 6:7 (8), 4:6 s nemeckým veteránom Tommym Haasom v osemfinálovom 2. kole tiež na tráve v Stuttgarte (z náskoku setu a brejku, resp. z jedného mečbalu). Federer bude v osemfinále v Halle hrať s domácim ľavorukým Mischom Zverevom, ktorý premohol slovenského kvalifikanta Lukáša Lacka dvakrát 6:4.