VIDEO Angličania si postup do semifinále nenechali ujsť: S Poliakmi si poradili hladko

Radosť hráčov AnglickaRadosť hráčov Anglicka Zdroj: Facebook - UEFA - Under-21 Championship

KIELCE - Anglickí futbaloví reprezentanti do 21 rokov zvíťazili nad rovesníkmi z Poľska hladko 3:0 a ovládli základnú A-skupinu na ME tejto vekovej kategórie v Poľsku. Reprezentanti Anglicka v troch zápasoch získali sedem bodov a nechali za sebou Slovákov, Švédov i domácich Poliakov a do semifinále postúpili z prvého miesta.

Angličania potrebovali na istotu postupu bodovať naplno a svoj cieľ začali napĺňať už v 6. minúte - po rýchlom protiútoku z ľavej strany sa technickou strelou spoza šestnástky presadil Gray. Favorit mal viac z hry, ale pridať druhý gól mu po polhodine hry nedovolil brankár Wrabel, keď pohotovo vyrazil hlavičku Mawsona na roh. Poľský brankár vynikol aj v 38. minúte pri umiestnenej strele Swifta. Domáci sa v ofenzíve presadzovali veľmi ťažko, po zmene strán naopak inkasovali aj druhýkrát. Angličania v 69. minúte podnikli brejk do otvorenej obrany súpera a nájazd dvoch na jedného zakončil Murphy po prihrávke Graya gólom do prázdnej bránky. Hladký triumf potom osem minút pred koncom spečatil z pokutového kopu Baker.

ME 2017 futbalistov do 21 rokov - A-skupina - štvrtok:

KIELCE
Anglicko - Poľsko 3:0 (1:0)
Góly: 6. D. Gray, 69. J. Murphy, 82. Baker (z pok. kopu), ČK: 82. Bednarek (Poľsko)

Viac o téme: Anglicko Poľsko