VIDEO Slovan nedopustil žiadne prekvapenie: K obratu a jasnej výhre zavelil Hološko!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

JEREVAN - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom úvodnom stretnutí 1. predkola Európskej ligy UEFA 2017/2018 na pôde Pjuniku Jerevan 4:1.

Arménsky tím krátko viedol po góle Petrosa Avetisjana z pokutového kopu. Filip Hološko si dvoma gólmi otvoril strelecký účet v Slovane, jeden pridal Vukan Savičevič a výsledok stanovil vlastenec Arama Šachnazarjana.

Odveta je na programe o týždeň neskôr 6. júla na bratislavských Pasienkoch. Postupujúci sa v druhom predkole stretne s úspešným z dvojice Lyngby Kodaň (Dánsko) a Bangor City (Wales).

Slovan mal na začiatku prevahu a súpera prakticky nepúšťal k lopte. Domáci však udreli hneď z prvej akcie na polovici hostí. Hlavný rozhodca Farkas odpískal pokutový kop po súboji Rundiča s Pogosjanom, Avetisjan ho premenil a v 8. minúte prekvapujúco poslal Pjunik do vedenia. "Belasí" pokračovali v držaní lopty, ale nedarilo sa im dostávať do situácií, z ktorých by ohrozili brankára Jerevanu.

Savičevičov rohový kop v 18. to ešte nezmenil, ale strela Hološka o štyri minúty neskôr už áno. Protihráč k nemu nestihol dostúpiť a takmer z tridsiatich metrov vyrovnal na 1:1. Bratislavčania dominovali aj po vyrovnaní, no zväčša mimo šestnástky. Museli si dávať pozor tiež na rýchle protiútoky. Jeden rodiaci sa zastavil De Kamps len za cenu faulu. Hološko nepridal svoj druhý gól v stretnutí po ďalšom rohu Savičeviča. Do prestávky si hostia vypracovali iba náznaky šancí, do kabín sa tak išlo za nerozhodného stavu.

Po zmene strán sa domáci rozhodli brániť remízu a zatiahli sa k vlastnému pokutovému územiu. Slovanu to velilo prelomiť početný val, ale nedarilo sa mu to. Pjunik zahrozil akurát s blížiacou sa hodinou hry po centri z priameho kopu Harutjunjana. Vukomanovič zareagoval striedaním, De Sa vymenil Scheta na pravom krídle. Do šestnástky to nešlo, "belasí" však v 62. minúte opäť skórovali spoza nej. Tentoraz sa exportne presadil Savičevič a otočil stav v prospech slovenského mužstva. Po tomto góle sa už Arméni odovzdali a Hološko pridal o šesť minút neskôr po asistencii Savičeviča svoj druhý v zápase.

Bratislavčania sa dočkali zásahu aj zvnútra pokutového územia. Ofsajdový verdikt vzápätí obral Hološka o hetrik. Slovan si štvrtý gól pripísal štvrťhodinu pred koncom riadneho hracieho času, Šachnazarjan tečoval center Savičeviča do vlastnej siete. V závere nedokázal v dobrej pozícii hlavičkovať striedajúci Vittek a Arakeljan na opačnej strane zahodil jedinú vyloženú príležitosť Pjuniku v druhom polčase. Vittek ešte v nadstavenom čase v dobrej možnosti trafil žrď. Moment zo 75. minúty tak stanovil výsledok prvého duelu, ktorý predurčil Slovan k postupu do druhého predkola.

Pjunik Jerevan – ŠK Slovan Bratislava 1:4 (1:1)
Góly: 8. Avetisjan (z 11 m) - 22. a 68. Hološko, 62. Savičevič, 75. Šachnazarjan (vlastný). ŽK: De Kamps (Slovan), rozhodoval: Ádám Farkas (Maď.).

Pjunik: Voskonian - Manučarjan, Šachnazarjan, Kartašjan, Grigorjan - Harutjunjan (76. Vardanjan), Aslanjan (72. Poghosjan) - Arakeljan, Avetisjan, Hakobjan (83. Nazarjan) - Pogosjan

Slovan: Greif - Sekulič, Saláta, Rundič, Ligeon - Savičevič (76. Vittek), De Kamps - Schet (60. De Sa), Damnjanovič, Hološko - Mareš (84. Šefčík)

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Pjunik Jerevan