Čerstvá posila Slovana príjemne prekvapená: Tréningy sú rovnaké ako v Česku, až na...

Jan Buchtele
Jan Buchtele

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava po úvodnom týždni tréningov v domácom prostredí zarezávajú aktuálne na sústredení v rakúskom Brucku an der Leitha. Nováčik v kabíne "belasých" Jan Buchtele okúsil, že pod vedením trénera Miloša Říhu sú tréningové jednotky mimoriadne náročné.

"Tento týždeň je o dosť intenzívnejší v porovnaní s tým, čo sme podstúpili minulý týždeň v Bratislave. Cítiť už aj trošku únavu, no tieto tréningy sú potrebné. Tešíme sa z toho, že sa týždeň blíži k záveru,“ poznamenal s úsmevom Jan Buchtele. "Sústredenia sú podobné, aké som zažil v Česku alebo v Rusku. Na ľade sme v týchto dňoch dvakrát za deň. Pozitívnou novinkou v Slovane sú pre mňa cvičenia na techniku korčuľovania.,“ pokračoval.

Hráči Slovana sa na ľade zameriavajú už aj na nácvik herných činností. "Prvý prípravný zápas pomaly klope na dvere. Bude tiež slúžiť na to, aby sme sa zohrali, vyskúšali si rôzne varianty v hre, presilovky alebo oslabenia. Na obhajcu trofeje, ktorý nás čaká v úvode ligy, chceme byť v auguste pripravení,“ dodal Jan Buchtele.

Prvý prípravný duel Slovan odohrá v stredu 19. júla v Pardubiciach.


Tagy: HC Slovan Bratislava Jan Buchtele

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA