VIDEO Rozhodca v Lige majstrov poškodil Žilinu: Toto mala byť červená karta!

Kapitán Dánskeho mužstva William Kvis zákerne stupil na obrancu Denisa VavraKapitán Dánskeho mužstva William Kvis zákerne stupil na obrancu Denisa Vavra

ŽILINA - Mladí žilinskí futbalisti si v konfrontácii s kodanskou skúsenosťou a herným pragmatizmom vylámali zuby. Nedokázali sa adaptovať na zlomový moment stredajšieho súboja 2. predkola Ligy majstrov 2017/2018, ktorým bolo vylúčenie domáceho stredopoliara Miroslava Káčera po hodine hry

Žilina viedla doma 1:0, keď v 39. minúte Jankauskas poslal dobrý center na pravú žrď, kde našiel nízkeho Špaleka a ten hlavou prestrelil Olsena. V 61. minúte ale prišiel pre domácich nepríjemný úder. Po páde Káčera v šestnástke súpera dostal slovenský stredopoliar za simulovanie prísnu druhú žltú kartu a musel predčasne z ihriska. Po vylúčení zareagovali domáci sústredením sa na defenzívu, ale dostali gól príliš rýchlo a potom sa im hra rozpadla, navyše prišli ďalšie dva inkasované góly.

O červenej karte pre žilinského mladíka by sa dalo polemizovať. Tú však mal vytiahnuť hlavný rozhodca aj desať minút pred tým, keď kapitán Dánskeho mužstva William Kvis zákerne stupil na obrancu Denisa Vavra. "Jasná červená karta! Možno sa ešte disciplinárna komisia bude týmto zaoberať," povedal komentátor RTVS Marcel Merčiak po zápase.

"Toto sú tie veci, že pozornému oku francúzskeho rozhodcu neuniklo filmovanie Káčera, ale brutálny faul na červenú na obrancu Denisa Vavra si už nevšimol," konštatoval Ladislav Borbély.