Rozhodcovia si na Tour robia, čo chcú: Voči prísnym trestom už zasiahla aj UCI!

Rigoberto Urán a George Bennett
Rigoberto Urán a George Bennett

LACAVE - Medzinárodná cyklistická únia (UCI) zrušila štvrtkové rozhodnutie jury Tour de France o časovej penalizácii Rigoberta Urána a Georgea Bennetta za nedovolené prijatie jedla, resp. fľaše s vodou v závere 12. etapy.

Šéf Cannondale-Drapac Jonathan Vaughters dostal informáciu o rozhodnutí UCI v piatok ráno pred štartom 13. etapy. Urán, ktorý je jazdcom Vaughtersovho tímu, dostal 20-sekundový trest za to, že na záverečnom päťkilometrovom úseku prijal fľašu s vodou. Po zrušení penalizácie má líder celkového poradia Fabio Aru z Talianska náskok pred Kolumbijčanom na 4. mieste už len 35 sekúnd. Udelenie trestu pre Urána vyvolalo veľké protesty Vaughtersa, keďže Francúz Romain Bardet sa vyhol penalizácii, hoci na videozázname bolo jasne vidieť, že sa dopustil podobného prehrešku. Bardet, ktorý vyhral 12. etapu pred Uránom, je v celkovej klasifikácii zatiaľ tretí o 25 sekúnd za Aruom.

Podľa pravidiel UCI je prijímanie občerstvenia zakázané pri stúpaní, zjazdoch, na prvých 50 a posledných 20 kilometroch. Jury uviedla, že Novozélanďana Bennetta (Lotto NL) penalizovala za prijatie fľaše 6,4 km a Urána na posledných 5 km. "Som neuveriteľne prekvapený z rozhodnutia UCI, že zrušila penalizáciu. Chcem povedať, že klobúk dole a zároveň odkazujem, že ďakujeme. Ešte nikdy som nezažil, aby UCI takto zmenila rozhodnutie," vyhlásil Vaughters.


Tagy: George Bennett Rigoberto Urán

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA